poniedziałek, 15 stycznia 2024 12:51

Ireneusz Raś zapowiada gotowość do startu w wyborach na prezydenta Krakowa, ale?

Autor Katarzyna Domagała
Ireneusz Raś zapowiada gotowość do startu w wyborach na prezydenta Krakowa, ale?

Ireneusz Raś w dzisiejszej porannej rozmowie z RMF zapowiedział, że jest gotowy do startu w wyborach prezydenckich Miasta Krakowa. Podkreślił jednak, że aby do tego doszło, po drodze musi wydarzyć się kilka ważnych spraw.

Jestem gotowy do startu w wyborach prezydenckich w Krakowie, od wielu miesięcy przygotowuję się do tego z moim zapleczem politycznym - powiedział w rozmowie RMF Ireneusz Raś, który jest członkiem Centrum dla Polski wchodzącym w skład Koalicji Polskiej z udziałem PSL.

Ireneusz Raś zapowiedział jednak, że aby wystartował w wyborach, po drodze musi wydarzyć się kilka ważnych spraw. Ponadto, podkreślił, że Kraków wymaga porozumienia, którego on sam chce być częścią.

Wybory prezydenckie w Krakowie

Wybory na prezydenta Krakowa odbędą się za trzy miesiące. Można obserwować wysyp kandydatów. Wśród nich są: Aleksander Miszalski (Platforma Obywatelska), obecny wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig (bez przynależności partyjnej), prof. Stanisław Mazur - rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Stanisław Mazur (Stowarzyszenie Lepszy Kraków) czy radny miejski Łukasz Gibała (Stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców).

Źródło: RMF

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka