środa, 24 kwietnia 2019 14:42

Jadowniki. Motocykliści zainaugurują sezon i pomogą Oliwce

Autor Mirosław Haładyj
Jadowniki. Motocykliści zainaugurują sezon i pomogą Oliwce

28 kwietnia Klub Honorowych Dawców Krwi „MotoJadowniki” oraz Urząd Miejski w Brzesku, na wzgórzu Bocheniec w Jadownikach, już po raz ósmy otworzą sezon motocyklowy. Mottem przewodnim imprezy będzie pomoc chorej Oliwce, zaplanowano także akcję pobierania krwi.

O godzinie 11.00 motocykliści zbiorą się pod kościołem św. Anny na wzgórzu Bocheniec, o godzinie 12.00 rozpocznie się msza połączona z błogosławieństwem kierowców i pojazdów. Od godziny 12.00 do 17.00 czynny będzie punkt krwiodawstwa oraz stoisko, na którym będzie można kupić losy loterii fantowej, w której główną wygraną jest skuter oraz wiele innych cennych nagród. Dzieci będą mogły za darmo skorzystać z zabawowych urządzeń, skosztować będzie można regionalnych potraw. Organizatorzy przygotowali także dwa muzyczne koncerty.

Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi „MotoJadowniki” są organizatorami wielu charytatywnych akcji, pomagają podopiecznym Domu Dziecka w Jasieniu, wspierają imprezy dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, czy Mikołajków. Klub HDK „MotoJadowniki” od kilku lat współpracuje z fundacją Auxilium kwestując i zbierając pieniądze na pomoc podopiecznym fundacji. Motocykliści i ich przyjaciele są rekordzistami pod względem ilości oddanej krwi, „daru życia”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego spotkania i pomocy potrzebującym.

Inf. i fot.: UG Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje