czwartek, 18 maja 2023 09:34

Jak działa promiennik ciepła?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak działa promiennik ciepła?

Promienniki ciepła to jedne z alternatywnych metod ogrzewania, które można stosować zarówno we wnętrzu budynku, jak i na zewnętrz. Czym są tego typu urządzenia, jak działają i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Czym są promienniki ciepła?

Promienniki ciepła to urządzenia, które emitują promieniowanie podczerwone. Na rynku dostępne są ich różnorodne rodzaje, zasilane energią elektryczną, gazem lub ciepłą wodą. Największą popularnością cieszą się jednak modele elektryczne, będące czymś w rodzaju grzałki, której powierzchnia po rozgrzaniu osiąga temperaturę nawet kilkuset stopni i emituje promieniowanie podczerwone. Pomimo, że nie jest ono widoczne dla ludzkiego oka, można je odczuć, jako ciepło.

Jak działają promienniki ciepła?

Promienniki podczerwieni (ciepła) mogą przybierać różnorodną formę i wymiary. Niezależnie od tego, jaki model się wybierze, każde z dostępnych rozwiązań zbudowane jest z elementu grzewczego, ekranu emitującego promieniowanie oraz sterownika. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, promienniki nie ogrzewają powietrza w pomieszczeniu, a jedynie przedmioty, na które są skierowane. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, które omawiamy w dalszej części artykułu.

Do czego służą promienniki ciepła?

Promienniki ciepła podczerwieni, stanowią jeden z alternatywnych sposobów ogrzewania rozmaitych przestrzeni. Mogą być użytkowane w domach, mieszkaniach, jak i powierzchniach biurowych, halach produkcyjnych, magazynach czy obiektach publicznych. Sprawdzą się także w miejscach otwartych. To niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które ze względu na swój sposób działania, pomaga zaoszczędzić nawet 50% zużycia energii, co przekłada się na niższe wydatki na ogrzewanie.

Korzyści wynikające ze stosowania promienników ciepła

Istnieje wiele korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie promienników ciepła. Te niezwykle ekonomiczne urządzenia, nie tylko zapewniają odpowiedni komfort cieplny, ale również pozwalają poczynić oszczędności w koszach związanych z eksploatacją budynku. To, co jeszcze wyróżnia je na tle innych systemów grzewczych, to również:

·         Komfort cieplny w budynku niezależnie od jego wielkości i izolacji,

·         Natychmiastowy proces grzewczy (ciepło z promienników jest odczuwalne natychmiast po ich włączeniu),

·         Maksymalne wykorzystanie energii elektrycznej, jaką urządzenie pobiera do swej pracy,

·         Bezawaryjna eksploatacja przez długi czas,

·         Łatwość montażu,

·         Niskie koszty ogrzewania budynków wielkokubaturowych i nie tylko,

·         Możliwość wydzielenia stref oraz stworzenia stanowisk o konkretnej powierzchni i określonej temperaturze.

Korzyści wynikających ze stosowania promienników ciepła, jest naprawdę wiele. Tego typu urządzenia szczególnie docenią inwestorzy, szukający sposobu na efektywne oraz ekonomiczne ogrzewanie hali produkcyjnych czy magazynów. Wysokiej jakości promienniki, które doskonale sprawdzą się w tej roli, oferuje marka Teoterm. Z jej asortymentem można zapoznać się pod adresem: https://www.teoterm.com.pl/. Duży wybór promienników sprawia, że każdy znajdzie tam idealne modele dla swojej inwestycji.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka