piątek, 26 listopada 2021 09:31

Jak efektywnie uczyć się angielskiego przez Skype?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak efektywnie uczyć się angielskiego przez Skype?

Ilu nauczycieli, tyle sposobów nauki angielskiego. Jednak, czy nie masz dość szkolnych lekcji, na których jedynym dostępnym materiałem jest czytanka i zestaw pytań do tekstu? Można przecież inaczej.  Nauka angielskie przez Skype daje wiele satysfakcji — wystarczy tylko poznać nowoczesne metody przyswajania języka. I oczywiście je zastosować.

Gra w słowa — niezawodny sposób nauki angielskiego przez Skype

Gra w słowa jest dobrym sposobem, aby rozpocząć lekcję angielskiego przez Skype. Jeśli jesteś początkujący, Ty i Twój lektor mało się znacie. Grając w słowa, przełamiecie lody, a Twój nauczyciel dowie się, na jakim etapie zaawansowania językowego jesteś. Szukajcie zatem synonimów, homonimów i antonimów. Możecie na zmianę dawać definicje różnych słów w języku angielskim, takich jak: komputer, dom, szkoła, zespół i wiele innych.

Korespondencja na lekcjach angielskiego przez Skype

Dobra znajomość angielskiego to nie tylko umiejętność posługiwania się tym językiem w mowie, ale też w piśmie. Zatem oprócz rozmów, prowadź korespondencję ze swoim lektorem. Opisuj mu swój dzień, zabawne sytuacje i rozmowy. Na pewno nauczyciel odwdzięczy Ci się tym samym. To dobra okazja, aby poćwiczyć angielski pisany, ale także poznać kulturę Anglii, o której lektor z chęcią szczegółowo Ci opowie.

Artykuły światowych mediów jako część nauki angielskiego przez Skype

Nauka angielskiego przez Skype może być nie tylko wciągająca, ale i efektywna. Zacznij czytać artykuły światowych mediów, takich jak Forbes, Times czy innych. Na początku na pewno niewiele z nich zrozumiesz, jednak po to masz lektora, aby o wszystko go zapytać. Na pewno wyjaśni Ci wszystkie niuanse językowe i trudniejsze zwroty.

Być może, kiedy zaczniesz czytać artykuły z gazet, nie pojmiesz znaczenia wszystkich związków frazeologicznych. Jednak z czasem zauważysz, że przyswajasz coraz więcej informacji bez pomocy nauczyciela. Zatem korzystaj ze źródeł, jakie podsyła Ci native speaker.

Nauka angielskiej gramatyki przez rozmowę

Angielska gramatyka do łatwych nie należy, dlatego wielu osobom (nie tylko początkującym) sprawia ona problem. Nie musi jednak tak być. Ucząc się angielskiego przez Skype, gramatykę ćwiczysz poprzez praktykę.

Nauczyciel zadaje Ci pytania, dlaczego dana konstrukcja zdania wygląda tak, a nie inaczej. Ty wyjaśniasz mu to, a jeśli się pomylisz, native speaker naprowadzi Cię na prawidłowy tok myślenia. Co ciekawe, przyswajasz reguły gramatyczne, nawet o tym nie wiedząc. Tym samym nauka angielskiego przez Skype staje się dla Ciebie także rozrywką.

Filmy i podcasty w języku angielskim

Ich słuchanie i oglądanie to jedna z przyjemniejszych metod nauki angielskiego przez Skype. Podcasty dobierz do swoich zainteresowań i pasji. Zawsze milej jest słuchać o czymś, co jest Ci bliższe.

Co do filmów, to Skype ma przydatną funkcję pokazu ekranu. Ty i Twój lektor możecie włączać filmy bez napisów i starać się rozszyfrować sens wypowiedzi bohaterów. Na początku na pewno będzie Ci trudno, jednak z czasem zrozumiesz coraz więcej.

Native speaker zawsze może zatrzymać film i powtórzyć słowo o dziwnej intonacji i nieznanym znaczeniu.

Jak widzisz, lekcje angielskiego przez Skype to nie tylko nauka, ale i przyjemność. Zerwij ze stereotypowym sposobem przyswajania języka. Odniesiesz wiele korzyści: zdobędziesz nowe umiejętności, a jednocześnie zapewnisz sobie odrobinę rozrywki. I pamiętaj — apetyt na naukę rośnie w miarę jedzenia. Dobry nauczyciel wie, jak rozbudzić Twoją motywację, tak, abyś nie tylko pilnie pracował na zajęciach, ale i sam szukał angielskich artykułów, książek i filmów.

Nauka angielskiego przez Skype - jeden na jeden - najlepsi lektorzy - Sprawdź darmową lekcję próbną pod adresem : https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje