środa, 21 października 2020 10:08

Jak kupować tanio w czasie Black Friday?

Autor Głos 24
Jak kupować tanio w czasie Black Friday?

Black Friday to dzień, na który warto zaczekać z zakupami. W tym roku dzień największych wyprzedażowych promocji wypada 27 listopada. Jak wykorzystać ten czas, żeby tanio kupić to, co zaplanowaliśmy?

Black Friday to popularna akcja promocyjna, w czasie której sklepy, opróżniając magazyny przed dostawą świątecznych artykułów, oferują towary w wyjątkowo niskich cenach. Zdarzają się obniżki 30, 50 a nawet 70%. Zwyczaj przeszedł do ze Stanów Zjednoczonych i wiąże się ze Świętem Dziękczynienia, które rozpoczyna w USA okres zakupów świątecznych przed Bożym Narodzeniem. Również nasze sklepy wykorzystują Black Friday, aby zwiększyć swoje obroty, a klienci czekają na niego z zakupem wymarzonych rzeczy.

Informacje o największych okazjach promocyjnych zobaczymy we wszystkich większych sklepach i galeriach handlowych. Zanim jednak wybierzemy się po zakupy, czy to w realu czy online – co jest coraz bardziej popularne i w czasach epidemii zdecydowanie bardziej bezpieczne – warto się do tego przygotować, żeby nie ulec „zakupowemu szaleństwu”.

Jak tanio kupować w sieci?

Promocje na Black Friday można znaleźć na stronach internetowych, na których publikowane są gazetki promocyjne największych sieci handlowych. Można znaleźć je już na początku listopada. Znajdziemy w nich wyjątkowe oferty, sięgające nawet do 90% ceny, bo firmy często proponują transakcje wiązane - na przykład dwa produkty w cenie jednego, albo trzy za dwa. Dotyczy to zwłaszcza konfekcji, kosmetyków czy artykułów spożywczych.

Przeglądanie ofert w sieci jest szczególnie wygodne, gdy myślimy o nowym sprzęcie AGD albo RTV. Dzięki temu spośród produktów oferowanych przez różne sklepy, łatwo wybierzemy ten, który najbardziej nam odpowiada i jest w najkorzystniejszej cenie. A na drogim sprzęcie podczas Czarnego Piątku zaoszczędzić można naprawdę sporo. Korzystając z promocji na Black Friday możemy pozwolić sobie nawet na to, co wcześniej wydawało nam się za drogie i kupić wymarzony sprzęt.

Po zakupy z listą

Black Friday to doskonała okazja, żeby znacznie taniej zrobić świąteczne prezenty. Nie warto odkładać ich na ostatnią chwilę, zwłaszcza w tak niepewnych czasach. A prezent wysłany kurierem czy przesyłką, nawet, gdy nie będziemy mogli spotkać się osobiście z obdarowaną osobą, będzie znakiem naszej pamięci i miłości.

Jeśli jednak chcemy na zakupach zaoszczędzić, warto wcześniej przygotować sobie listę zakupów. Mogą znaleźć się na niej rzeczy, które będą praktycznym upominkiem, albo wręcz wymarzonym podarunkiem dla naszych bliskich. Nie zapomnijmy też o nas samych. Warto również sobie zrobić przyjemność, kupując to, co jest nam od dawna potrzebne, a co ciągle odkładamy.

Technologia - najnowsze informacje