piątek, 17 lipca 2020 11:02

Jak ochronić drewno na zewnątrz?

Autor Głos 24
Jak ochronić drewno na zewnątrz?

Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów, pasujący do wielu aranżacji. Jest wykorzystywane nie tylko w trendach wnętrzarskich, ale i na zewnątrz. Stosowane w ogrodzie wymaga jednak odpowiedniej konserwacji. Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz? Czym jest lakierobejca i dlaczego warto ją stosować?

Dobra farba do drewna na zewnątrz, czyli?

Farba odpowiednia do stosowana na zewnątrz powinna spełniać szereg funkcji, dzięki którym właściwie ochroni drewno. Po pierwsze, powinna odznaczać się właściwościami hydrofobowymi, na skutek czego drewno zamiast nasiąkać wodą, będzie ją odpychać. Po drugie, farba do drewna powinna tworzyć elastyczną powłokę dobrze przepuszczającą parę. Dzięki temu nie będzie ona pękać oraz się łuszczyć. Po trzecie, farba musi być odporna na siniznę, glony oraz pleśń. Po czwarte wreszcie, powłoka powinna nie być podatna na promienie UV i wpływ warunków atmosferycznych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.dekoratorium.pl/pl/czym-powinna-sie-charakteryzowac-farba-do-drewna-na-zewnatrz.

Czym jest lakierobejca?

Lakierobejca to jedna z farb, która może być stosowana do malowania drewna znajdującego się na zewnątrz. Można ją wykorzystać do mebli ogrodowych, architektury ogrodu i innych przedmiotów użytkowych. Lakierobejca występuje w kilku wariantach i tworzy powłoki o błyszczącej, półmatowej lub matowej powierzchni. Lakierobejce akrylowe to farby wodorozcieńczalne i przez brak drażniącego zapachu mogą być stosowane również w pomieszczeniach. Lakierobejce alkidowe rozcieńcza się zarówno w wodzie, jak i rozpuszczalniku, można zatem stosować je w różnych miejscach. Z kolei lakierobejca poliuretanowa jest wyłącznie wodorozcieńczalna, a tworzona za jej pomocą powłoka jest niezwykle odporna na warunki atmosferyczna, przez co może być stosowana na zewnątrz. Odznacza się również szybkim czasem schnięcia. Najtrwalszym rodzajem lakierobejcy jest rodzaj alkiowo-uretanowy. Tworzy ona powierzchnie charakteryzujące się wyjątkową twardością i wytrzymałością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i warunki atmosferyczne. Ta lakierobejca do drewna może być stosowana na zewnątrz, również do przedmiotów intensywnie użytkowanych. Szeroki wybór tego typu produktów można znaleźć w sklepie z farbami: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Produkty-do-drewna/Lakierobejce/c/b2c-lakierobejce.

Jakie zalety ma lakierobejca?

Lakierobejca jest produktem, który pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie wymaga nakładania środka ochronnego oraz barwiącego – spełnia obie te funkcje. Łatwo się ją aplikuje, nie tworzy zacieków i nie wymaga wyjątkowych umiejętności, by ją stosować. Z tego względu mogą ją wykorzystywać nawet początkujący. Prócz tego, pozwala równo pokryć całą powierzchnię zachowując naturalny wygląd słojów, krycie nie jest całkowite. Obok ciekawego efektu wizualnego, lakierobejca jest także polecanym środkiem  chroniącym przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli znaleźć idealny produkt dla siebie.

Ogród - najnowsze informacje

Rozrywka