środa, 15 czerwca 2022 08:35

Jak w krótkim czasie zyskać followersów?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak w krótkim czasie zyskać followersów?

W dzisiejszych czasach wiele osób chce zdobyć popularność w social mediach. To ścieżka zawodowa, która pozwala na wzbogacenie się i połechtanie swojego ego. Rzesze osób lajkujących każdy post i zdjęcie to marzenie wielu influencerów. Sprawdź, jakie są sposoby na szybkie zebranie dużej liczby obserwujących!

Social media towarzyszą ludziom od kilku dekad, jednak nadal nie są w pełni poznanym kanałem komunikacji. Wiele osób porusza się w nich nieco po omacku i na bieżąco wypróbowuje różne strategie marketingowe. Często z różnym skutkiem. Influencerzy poszukują rozwiązań takich jak sklep z lajkami oraz innych metod na budowanie zasięgów i zwiększanie swojej atrakcyjności dla potencjalnych reklamodawców. Jakie sposoby są najskuteczniejsze?

Angażujące treści

Osoby przeglądające social media poświęcają poszczególnym wpisom bardzo niewiele zainteresowania. Dlatego na przykucie ich uwagi influencer ma mało czasu. Wpisy powinny więc wzbudzać emocje. Można również zdobyć lajki na polskie-lajki.pl. Treści, które mają dużo lajków, zwykle łatwiej przyciągają uwagę kolejnych osób, które przeglądają dany profil. Ilość polubień jest też wskaźnikiem istotnym dla potencjalnych reklamodawców. Dlatego warto starać się tworzyć posty, które powodują zaangażowanie odbiorców. Dobrym sposobem jest np. zachęcanie do dzielenia się własnymi opiniami i przeżyciami lub tworzenie różnych ankiet. Warto także motywować do pozostawiania komentarzy, które przyczyniają się do zwiększania zasięgu wpisu.

Wpasowanie się w trendy

W social mediach popularność zdobywają bardzo różnorodne treści. Można próbować wpasować się w aktualne trendy lub budować swój kontent na tematach, które zawsze są na topie. Wśród treści, jakie podbijają Instagram, obserwujący z Polski najbardziej lubią te, które prezentują codzienne życie. Do szczególnie popularnych dziedzin należą też:

·         moda,

·         uroda,

·         sport,

·         gry,

·         podróże,

·         gotowanie,

·         zdrowie,

·         parenting.

Wiele kont łączy różne tematy, co owocuje poszerzeniem ilości branż, które można reklamować.

Współpraca z większymi influencerami

Wiele osób swojej szansy na szybkie zdobycie popularności upatruje we współpracy z bardziej popularnymi Influencerami. Doświadczenie pokazuje, że takie praktyki mogą być bardzo skuteczne i pozwalają w krótkim czasie zdobyć wielu nowych obserwujących. Jednak nie można opierać swoich zasięgów tylko o takie współprace. Aby followersi nadal byli zainteresowani śledzeniem danego konta, należy utrzymać ich uwagę. Nie będzie to możliwe bez regularnego publikowania atrakcyjnych i interesujących treści.

Kontrowersja

Jak pokazują liczne przykłady, w showbiznesie szybki sukces mogą odnieść osoby bardzo kontrowersyjne. Wielu początkujących influencerów próbuje adaptować tę ścieżkę do budowania popularności w social mediach. Nie jest to jednak dobry sposób dla osób, które chcą zaistnieć w tej branży na dłużej i zbudować wokół siebie pozytywnie nastawioną społeczność. Kontrowersje zwykle nie służą też wizerunkowi większości firm, dlatego tacy influencerzy zwykle nie mogą liczyć na bardziej intratne oferty.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje