środa, 30 czerwca 2021 09:20

Jak wygląda leczenie paradontozy?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wygląda leczenie paradontozy?

Choroby związane z uzębieniem zwykle utożsamiamy z problemami dotykającymi bezpośrednio nasze zęby. Skupianie się wyłącznie na nich może jednak doprowadzić do sytuacji, w której zaniedbamy nasze dziąsła. One również mogą cierpieć na przewlekłe choroby, które zbagatelizowane mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje. Jedną z najczęściej pojawiających się chorób dziąseł jest paradontoza. Nie jest jednak ona trudna w wyleczeniu pod warunkiem, że oddamy swoje dziąsła w ręce specjalistów.

Dlaczego leczenie paradontozy jest tak ważne?

Nieleczona paradontoza może nieść ze sobą nawet ryzyko utraty zębów. Warto więc nie bagatelizować jej wystąpienie, choć nie zwracanie uwagi na objawy w tym przypadku jest tak naprawdę niemożliwe. Chorobie tej w wielu przypadkach towarzyszy silny ból, nie tylko podczas szczotkowania. W skrajnych przypadkach pojawiają się również stany ropne, które uniemożliwiają spożywanie pokarmów, a nawet mówienie. To właśnie dlatego w przypadku choroby, jaką jest paradontoza leczenie jest niezwykle istotne.

Paradontoza - leczenie

Pierwszy, koniecznym krokiem, który pozwoli wygrać walkę z chorobą dziąseł jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. To właśnie w gabinecie lekarza przeprowadzane są pierwsze zabiegi higienizacji. Wówczas lekarz dobiera również odpowiednie preparaty, które należy stosować podczas codziennej higieny jamy ustnej. W niektórych przypadkach konieczne będzie również wykonanie zabiegów chirurgicznych, dzięki którym tkanki przyzębia uszkodzone w przewlekłym procesie zapalnym zostaną zregenerowane. Leczenie zaproponowane w gabinecie stomatologicznym pozwoli w szybkim czasie pozbyć się bolącego problemu. Jednak nie jest to koniec drogi, podczas której walczymy o zdrowe zęby i dziąsła. Paradontoza w wielu przypadkach swoje źródło znajduje w nieodpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej. Dlatego też w gabinecie zostaniemy poinstruowani, jak powinniśmy dbać o nasze zęby i dziąsła. Niezbędne będą również regularne wizyty kontrolne.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje