środa, 1 grudnia 2021 09:15

Jak zwiększyć wydajność produkcji? Automatyzacja procesów.

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zwiększyć wydajność produkcji? Automatyzacja procesów.

Obecnie niezwykle ciężko wyobrazić sobie przemysł bez procesu automatyzacji, który nie tylko zwiększa wydajność produkcji, ale także pozwala zredukować koszty związane z produkcją, zwiększyć bezpieczeństwo czy tworzyć niepowtarzalną technologię, która znacznie wyprzedzi konkurencję. Automatyzacja procesów technologicznych to element sukcesu firmy dążącej do ciągłego rozwoju i zwiększania zysków. Podpowiadamy, jak osiągnąć większą wydajność produkcji i w jaki sposób wybrać firmę, która skutecznie pomoże w automatyzacji procesów dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu.

W jaki sposób automatyka przemysłowa wpływa na przyspieszenie i zwiększenie wydajności produkcji?

Automatyzacja procesów ma ogromny wpływ nie tylko na wydajność produkcji, ale także na jakość wytwarzanych produktów i wyeliminowanie potencjalnych błędów, których ciężko jest uniknąć, bazując głównie na pracy człowieka. Nie bez znaczenia jest także możliwość uzyskania dużej powtarzalności, którą często wymusza rynek i konieczność przestrzegania restrykcyjnych norm jakości.  Automatyzacja przedsiębiorstwa pozwala zwiększyć efektywność linii produkcyjnej, która może funkcjonować przez 24h/dobę przy minimalnym nadzorze pracowników, co znacznie skraca czas od wytworzenia do ostatecznej sprzedaży na rynek. Nie bez znaczenia są także oszczędności, które przedsiębiorstwo produkcyjne zyska, ograniczając ilość zatrudnienia czy nakład pracy nad wyrobem finalnym, móc rozłożyć nakład pracy na inne czynności.

W nowoczesnym, zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym zdecydowanie rzadziej dochodzi do wypadków, czy sytuacji, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie pracowników (dotyczy głównie kontaktu z chemikaliami, transportu ciężkich,  wielogabarytowych przedmiotów).

Automatyzacja produkcji - w jaki sposób ją przeprowadzić?

Chcąc zautomatyzować linię produkcyjną i poprawić wydajność przedsiębiorstwa warto zaufać w tej kwestii profesjonalnej i doświadczonej firmie, która zaplanuje cały proces automatyzacji, sporządzi stosowną dokumentację techniczną, a także zapewni instalację, montaż i przeprowadzi niezbędne testy. W zależności od wyzwań i specyfiki zakładu przemysłowego proces automatyzacji może składać się z kilku etapów, także tych związanych z diagnostyką i planowaniem. Aby zapewnić osiągnięcie założonych celów w ustalonym terminie, konieczne jest sporządzenie szczegółowej dokumentacji technicznej, na którą składają się m.in. projektowanie 3D, sporządzenie schematów elektrycznych i pneumatycznych czy przygotowanie dokładnego cyklogramu.

Chcąc zachować ciągłość pracy linii produkcyjnej, czy też wyeliminować potencjalne błędy technologiczne oraz zapewnić pełne bezpieczeństwo, uruchomienie systemu odbywa się poza zakładem produkcyjnym.


Po rozruchu rola firmy, którą przeprowadzi automatyzację procesów, nie kończy się, gdyż niezwykle ważne, jest, aby nadal udoskonalać maszyny, kontrolować pracę linii produkcyjnej, a w razie potrzeb klienta, wprowadzać niezbędne poprawki.

Automatyzacja produkcji - kto pomoże ją przeprowadzić?

Zastanawiając się, jak poprawić wydajność produkcji niezbędne będzie znalezienie odpowiedniej firmy, która skutecznie zaplanuje proces automatyzacji, używając ku temu odpowiednich programów do projektowania, oraz dużej wiedzy pozyskanej  na  podstawie wieloletniego doświadczenia. Każdy tego typu proces będzie musiał być indywidualnie zaplanowany, biorąc pod uwagę specyfikę zakładu, budżet czy park maszynowy, którym klient już dysponuje. Stąd tak ważne, aby korzystać z usług kreatywnego i doświadczonego zespołu, który wypracowując schematy, nie będzie myślał według jednego wzorca. Wyróżniająca się firmą na tle konkurencji - Esox Industrial Automation, która poprowadzi zakład przemysłowy przez cały proces automatyzacji w sposób sprawny i bezpieczny.  Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowany zespół projektantów i montażystów da realne korzyści w postaci bardziej efektywnej produkcji, w której silnym atutem będzie powtarzalność oraz wysoka jakość wytwarzanych części.

Chcąc zapoznać się z ofertą automatyzacji przemysłu oraz poznać etapy pracy firmy Esox- Industrial Automation, zapraszamy do kontaktu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje