środa, 1 czerwca 2022 13:03

Jaką kuchenkę gazową do kampera wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaką kuchenkę gazową do kampera wybrać?

Podróże kamperem są prawdziwą przygodą, a nierzadko sposobem na życie. Kiedy wyposażamy nasz dom na kółkach, nie możemy zapominać o kuchence. W końcu kuchnia jest sercem każdego domu, nawet tego o niewielkim metrażu, który może każdego dnia znajdować się w zupełnie innym miejscu. Wybór odpowiedniej kuchenki do kampera nie jest prostym zadaniem. To właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy jej wyborze.

Bezpieczeństwo kuchenki gazowej do kampera

Odpowiednia kuchenka gazowa do kampera to przede wszystkim kuchenka w pełni bezpieczna. Gaz może być surowcem niezwykle niebezpiecznym, mimo to, to właśnie on jest najlepszy w podróży. Wyruszając w podróż w naszym domu na kółkach, nie może bowiem zabraknąć butli z gazem. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od kuchenki elektrycznej, na którą mogą pozwolić sobie wyłącznie właściciele kamperów wyposażonych w kilka akumulatorów i duże panele. Warto w tym momencie wspomnieć, że choć podłączenie kuchenki gazowej jest prostym zadaniem, zawsze powinno być przeprowadzone przez osobę do tego uprawnioną. Koniecznością są także regularne przeglądy szczelności instalacji gazowej.

Gaz pod szkłem czy tradycyjna kuchenka gazowa?

Płyta gazowa to jedno z najlepszych rozwiązań do kampera. W przeciwieństwie do tradycyjnych palników gazowych nie musimy martwić się otwartym ogniem, który w małej przestrzeni potrafi być szczególnie niebezpieczny. Przy tradycyjnej kuchence gazowej nie trudno o oparzenia dłoni, a nawet zaprószenie ognia.

Płyta gazowa jest również dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości od palników. W podróżach kamperem czas, który poświęcamy na poznawanie świata, jest dużo ważniejszy. Spędzanie go na szorowaniu kuchni nie brzmi więc jak idealny scenariusz na udaną podróż.

Kuchenka gazowa pod szkłem czy kuchenka na naboje

Osoby zaczynające swoją przygodę z podróżą kamperem z pewnością zwrócą uwagę na kuchenki z wymiennymi nabojami na gaz. Nie jest to jednak ani ekologiczne, ani tym bardziej ergonomiczne rozwiązanie. Jeden wkład wystarcza nam bowiem na maksymalnie 3 gotowania.

Czystość a kuchenki gazowe do kampera

Kuchenki gazowe do kampera pod szkłem są doskonałym rozwiązaniem pod względem sanitarnym. W tradycyjnych kuchenkach gazowych liczne drobnoustroje i bakterie uwielbiają chować się w zakamarkach palników. Przy szklanej płycie gazowej problem ten całkowicie znika. Gdy jeszcze dodać do tego wykorzystywanie preparatów polecanych przez producenta płyt na gaz, uzyskujemy idealnie warunki sanitarne w kamperze.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje