poniedziałek, 4 lipca 2022 07:56

Jakie uchwyty meblowe wybrać do nowoczesnego mieszkania?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie uchwyty meblowe wybrać do nowoczesnego mieszkania?

Urządzanie mieszkania to nie tylko zakup odpowiednich mebli, ale też wybór dodatków np. uchwytów meblowych. To właśnie takie elementy sprawią, że pomieszczenie będzie się charakteryzować ciekawym designem.

Mimo tego, iż uchwyty do szafek kuchennych to stosunkowo małe elementy, to są one niebywale potrzebne. Wpływają bowiem nie tylko na to, czy korzystanie z mebli kuchennych będzie praktyczne, ale również na ogólny wygląd całego wnętrza. Odpowiednio dobrane, modne dodatki potrafią całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Wybierając uchwyty kuchenne np. do szafek w kuchni, należy wziąć pod uwagę takie aspekty, jak ich funkcjonalność, rozmiar, kształt, design i dopasować je odpowiednio do stylu pomieszczenia.

O czym pamiętać wybierając uchwyty meblowe?

Uchwyty meblowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotyka się uchwyty ceramiczne, porcelanowe, miedziane czy ze stali nierdzewnej. Uchwyty mogą występować np. w formie gałek czy gładkich frontów. Popularne są również uchwyty krawędziowe czy relingowane. Warto zwrócić uwagę na to, aby uchwyty były wykonane z materiałów wysokiej jakości, aby dobrze służyły przez wiele lat. Uchwyty muszą być trwałe, ale też praktyczne. Przed zakupem uchwytów warto sprawdzić, czy meble wygodnie się otwierają, czy uchwyt wygodnie układa się w dłoni oraz czy np. nie odpada przy mocniejszym pociągnięciu. Materiał z jakiego jest wykonany uchwyt, powinien też być odporny na zabrudzenia, a także nie ścierać się przy częstym dotykaniu.

Jak dobrać uchwyty meblowe?

Wybór kolorów, kształtów czy wzorów na uchwytach jest bardzo szeroki. Jeśli w kuchni znajdują się proste, jasne meble to można im nadać nieco charakteru poprzez wybór uchwytów w kontrastującym kolorze. Modne są np. czarne uchwyty lub te wykonane z mosiądzu. Coraz większą popularnością cieszą się też złote uchwyty, będą one pasować zwłaszcza do eleganckich wnętrz. Można też zdecydować się np. na uchwyt w formie jakiegoś wzoru lub lakierowany na wyrazisty kolor. Wrażenie w każdym pomieszczeniu zrobią też uchwyty z takich kamieni jak marmur, granit czy kwarcyt. Duży wybór uchwytów meblowych znajduje się np. tutaj https://marbelo.pl. Uchwyty mogą zostać przygotowane na specjalne zamówienie klienta tak, aby spełniały wszystkie jego oczekiwania, a także pasowały do wnętrza i stylu, w którym jest urządzona np. kuchnia. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie dopasowanie uchwytów do szafek pod względem kolorystycznym. Dobrze będą wglądać uchwyty w tym samym kolorze, co inne dodatki czy akcesoria kuchenne. Dzięki temu aranżacja całego wnętrza będzie ze sobą spójna, a także bardzo atrakcyjna wizualnie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje