poniedziałek, 29 kwietnia 2024 08:21

Na co zwrócić uwagę, wybierając wannę ze sztucznego kamienia?

Autor Artykuł sponsorowany
Na co zwrócić uwagę, wybierając wannę ze sztucznego kamienia?

W nowoczesnych domostwach do funkcjonalności i komfortu przywiązuje się dużą wagę. Jednocześnie właściciele dbają o to, by przestrzenie mieszkalne i użytkowe wyróżniały się eleganckim i oryginalnym designem. To skłania coraz więcej osób do zastępowania tradycyjnych ceramicznych elementów w łazienkach, tymi wykonanymi z kamienia (naturalnego, ale też jego nowoczesnego odpowiednika - sztucznego).

I taka decyzja jest jak najbardziej zrozumiała: wanna z marmuru nadaje wnętrzu naprawdę niepowtarzalnego charakteru.

Atuty wanien z naturalnego kamienia

W produkcji wanien z naturalnego kamienia używane są różne materiały. Najczęściej jest to marmur. Wśród innych popularnych opcji są także:

  • bazalt;
  • granit;
  • onyks;
  • trawertyn;
  • piaskowiec.

Taka wanna co prawda kosztuje sporo, ale zawsze stanowi centralny punkt dekoracyjny. Ponadto ceramikę łazienkową z lanego marmuru wyróżnia trwałość i odporność na wilgoć czy uszkodzenia. Wybierając taką wannę nie zapomnij dopasować jej rozmiaru i kształtu do przestrzeni łazienki – w mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się modele zaokrąglone, a w przestronnych – duże, wolnostojące wanny umieszczone na środku.

Ale czy zawsze musisz wydawać masę kasy na wannę z naturalnego kamienia? W naszych czasach na szczęście nie. Masz do wyboru o wiele tańszą, ale nadal jakościowo dobrą opcję, a mianowicie wanny z lanego marmuru. Ich cechy użytkowe nie ustępują naturalnemu kamieniowi, a takiej wanny używać można przez co  najmniej 30-40 lat.

Wanna do nowoczesnej łazienki: która najlepsza

Jeśli poszukujesz najlepszej wanny, która sprawdzi się w Twojej łazience, uwzględnij zarówno własne preferencje, jak i możliwości aranżacji pomieszczenia. Dziś na rynku znajdziesz ręcznie robione modele, ale i te wykonane fabryczne, w różnych odcieniach bieli i w różnych innych kolorach. Do mniejszych pomieszczeń dedykowane są przede wszystkim wanny narożne i przyścienne, a w dużej łazience sprawdzą się modele wolnostojące. Żeby wnętrze wyglądało naprawdę luksusowo - rozważ jednocześnie zakup brodzika i umywalki z konglomeratu. Odpowiednie  produkty i wymarzoną wannę, znajdziesz w ofercie marki Miraggio. To producent z wieloletnim doświadczeniem, który produkuje wysokiej jakości i trwałą armaturę wodno-kanalizacyjną w konkurencyjnej cenie. W jego asortymencie znajdziesz modele, które odpowiadają wszelkim cechom technicznym i estetycznym.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka