wtorek, 30 kwietnia 2024 13:14

Jechał pod wpływem alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie

Autor Katarzyna Jamróz
Jechał pod wpływem alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, zjechał z drogi "parkując" na ogrodzeniu prywatnej posesji.

W nocy z piątku na sobotę (26/27 kwietnia) policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który w Łętowni (powiat suski, gmina Jordanów) spowodował kolizję. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Mężczyzna usłyszał zarzut

Funkcjonariusze zastali na miejscu 35-letniego obywatela Ukrainy, który na co dzień mieszka na terenie powiatu suskiego. Mundurowi, podczas rozmowy, wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. – Jego pojazd zjechał z drogi, niszcząc rów przydrożny oraz ogrodzenie prywatnej posesji. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia usłyszał zarzut – informuje policja.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie, za popełnione przestępstwo, grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych.

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka