czwartek, 9 lipca 2020 13:15

Jest decyzja w sprawie wypadku premier Szydło w Oświęcimiu. Kierowca seicento musi zapłacić

Autor Mirosław Haładyj
Jest decyzja w sprawie wypadku premier Szydło w Oświęcimiu. Kierowca seicento musi zapłacić

Po ponad trzech latach zapadła decyzja w sprawie Sebastiana Kościelnika (wyraził zgodę na podanie nazwiska), który trzy lata zderzył się kolumną samochodów BOR przewożącą ówczesną premier Beatę Szydło.

Według Sądu Rejonowego w Oświęcimiu kolumna BOR poruszała się emitując tylko sygnały świetlne. Brakło użycia przez nią sygnałów dźwiękowych a ponadto rządowe samochody naruszyły zasady ruchu drogowego.

Zasady kodeksu drogowego naruszył też Sebastian Kościelniak, ale sąd postanowił warunkowo umorzyć postępowanie karne wobec niego. Kierowca seicento musi zapłacić 100o zł na rzecz byłej premier oraz funkcjonariusza BOR.

Czytaj także:

Porażka prokuratury - nie bedzie umorzenia sprawy wypadku z udziałem Szydło
Sąd w Oświęcimiu nie przychylił się do wniosku prokuratury w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Czeka nas normalny proces. - Prokuratura chciała, by sąd umorzył postępowanie ws. Sebastiana K., uznając go winnym spowodowania wypadku, ale zamiast kary wyznaczając mu rok próby i nakazują…
Oświęcim. Poseł Sowa pisze list do Beaty Szydło trzy lata po feralnym wypadku
Mija trzy lata od wypadku kolumny rządowej z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. W związku z tym poseł na Sejm RP Marek Sowa pisze list do byłej premier. Przypomnijmy, że sprawa wypadku nadal nie jest rozwiązana. Sebastianowi K., prowadzącemu słynne seicento, zostały postawione zarzuty spow…

Inf.: interia.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje