czwartek, 9 maja 2024 09:11

Jest nowy poseł z Małopolski. "Ogromne gratulacje!"

Autor Marzena Gitler
Jest nowy poseł z Małopolski. "Ogromne gratulacje!"

Dominik Jaśkowiec, krakowski radny i były przewodniczący Rady Miasta Krakowa od wczoraj jest posłem. To efekt wyborów samorządowych i zwolnienia mandatu przez nowo wybranego prezydenta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego.

Nowy poseł z Małopolski złożył ślubowanie wraz z Pawłem Masełko (który objął mandat po Rajmundzie Millerze - wieloletnim pośle z województwa opolskiego, zmarłym 26 marca wskutek powikłań pooperacyjnych) na początku pierwszego dnia obrad 11 posiedzenia Sejmu, 8 maja.

Zdjęcie z wydarzenia wraz z gratulacjami zamieściła żona Dominika Jaśkowca, Justyna Golba-Jaśkowiec. "W dniu dzisiejszym mój mąż Dominik objął mandat poselski - ogromne gratulacje!" - napisała.

W dniu dzisiejszym mój mąż Dominik objął mandat poselski- ogromne gratulacje! ❤️ Dominik Jaśkowiec radny Krakowa @wyróżnienie Obserwujący

Opublikowany przez Justynę Golbą-Jaśkowiec Środa, 8 maja 2024

Pod postem pojawiły się setki gratulacji.

47-letni Dominik Jaśkowiec od urodzenia związany jest z Krakowem. Ukończył XX LO im. Leopolda Staffa. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie skończył politologię i na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, gdzie obronił doktorat z nauk społecznych.

Pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i na krakowskich uczelniach. Jest autorem książki "Dzielnice Krakowa. Ich rola i znaczenie w ustroju samorządowym miasta".

Od 2004 związany jest z krakowską PO, a w 2017 został szefem zarządu struktur tej partii w Krakowie. Był radnym dzielnicowym, a potem przewodniczącym zarządu dzielnicy Prądnik Czerwony. Od 2010 roku zasiadał w Radzie Miasta Krakowa, której w latach 2018 -  2022 został przewodniczącym. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu krakowskim. Zagłosowało na niego 6 093 osób.

Obejmując mandat posła, Jaśkowiec złożył mandat w nowo wybranej Radzie Miasta Krakowa. Jego miejsce w tym organie zajmie Bartłomiej Kocurek.

fot. Piotr Waglowski (VaGla) - praca własna/Wikimedia Commons, Fb. Justyna Golba-Jaśkowiec

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka