poniedziałek, 18 lipca 2022 08:13

Jeździł na "lewych" tablicach i kradł paliwo. Wieliczanin usłyszał zarzuty

Autor Patryk Trzaska
Jeździł na "lewych" tablicach i kradł paliwo. Wieliczanin usłyszał zarzuty

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach wspólnie z kryminalnymi Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wytypowali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wieliczki, który w okresie od maja do lipca ośmiokrotnie okradł stacje paliw posługując się „lewymi” tablicami rejestracyjnymi.

Od maja do lipca br. roku, na stacji  benzynowej  na terenie gminy Kłaj (powiat wielicki) oraz na stacji w  Niepołomicach  nieznany sprawca dokonał w sumie 8 kradzieży paliwa. Mężczyzna podjeżdżał samochodem kombi, tankował oleju napędowy do baku oraz kanistrów, po czym odjeżdżał nie płacąc. Ukradł w ten sposób  1550 litrów o wartości  około  12 tys. złotych.

Dochodzenie w tej sprawie wszczął komisariat w Niepołomicach. Postępowanie było utrudnione gdyż pojazd posiadał zagraniczne numery rejestracyjne. Jednak funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach wspólnie z  kryminalnymi z Wieliczki wytypowali sprawcę i zatrzymali go 12 lipca.

Okazało się, że to  30-letni mieszkaniec Wieliczki, który  posiada orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu a podczas kradzieży na swój samochód, zarejestrowany Polsce zakładał zagraniczne (szwedzkie)  tablice rejestracyjne niewiadomego pochodzenia.

13 lipca zatrzymanemu przedstawiono łącznie 16 zarzutów. 8 z nich dotyczyło kradzieży paliwa a  8 niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych  sądowym wyrokiem.

Za przestępstwa kradzieży  grozi  kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za wykroczenia, polegające na użytkowaniu pojazdu z nieodpowiednimi tablicami rejestracyjnymi.

inf. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje