piątek, 20 września 2019 11:02

Juromania - weekend atrakcji w małopolskich zamkach

Autor Marzena Gitler
Juromania - weekend atrakcji w małopolskich zamkach

W tegorocznej Juromanii, która odbędzie się w dniach 20-22 września, weźmie udział 5 obiektów zamkowych z Małopolski. W ramach święta swoje podwoje otwierają Zamek w Bydlinie, Zamek Rabsztyn, Zamek Pieskowa Skała, Zamek Tenczyn w Rudnie oraz Zamek Korzkiew.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu przygotowano szereg atrakcji i niespodzianek. Zaplanowano pokaz kunsztu rycerskiego, średniowieczne rekonstrukcje, pokazy historyczne i taneczne, a także stoiska z historycznym rzemiosłem oraz warsztaty dla małych i dużych. Co więcej, uczestnicy będą mogli skosztować regionalnej kuchni, posłuchać muzyki podczas koncertów, rywalizować w rozgrywkach sportowych, wziąć udział w rajdach, a nawet… polatać balonem.

Liczne aktywności zostały zaplanowane także m.in. na terenie Pustyni Błędowskiej, Ojcowskiego Parku Narodowego czy w Olkuszu. W sumie wydarzenia będą się odbywać w blisko 25 lokalizacjach na terenie województw małopolskiego i śląskiego. Kulminacyjnym momentem w tegorocznej edycji Juromanii będzie uroczysta gala koncertowa, która odbędzie się 21 września na Zamku w Ogrodzieńcu.

Informacje dotyczące święta, jak również szczegółowy program wydarzeń w poszczególnych lokalizacjach są dostępne na stronie internetowej www.juromania.pl, www.fb.com/Juromania/.

Warto dodać, że wydarzenie zostało zainicjowane we wrześniu ubiegłego roku przez obydwa samorządy regionalne (Województwo Małopolskie i Śląskie), przy wsparciu samorządów lokalnych, zarządców historycznych obiektów, jak również lokalnej branży turystycznej. W pierwszej edycji Juromanii wzięło udział niemal 20 tys. osób.

inf. i foto: UMWM

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje