poniedziałek, 18 listopada 2019 11:48

Już jutro spotkanie z autorem najnowszej książki o Powiślu Dąbrowskim

Autor Marzena Gitler
Już jutro spotkanie z autorem najnowszej książki o Powiślu Dąbrowskim

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zaprasza na promocję książki  dr Andrzeja Skowrona „Życie codzienne mieszkańców wsi regionu tarnowskiego w okresie autonomicznym (1867 – 1918)”. Spotkanie odbędzie się jutro w Centrum Poloniii w Brniu.

Publikację wydano dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II naboru otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury w 2019 r. pn. „Mecenat Małopolski”. Na ten cel Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego otrzymało 15 tys. zł.

Autorem książki, której promocja odbędzie się w dworze Konopków, jest dr Andrzej Skowron - doktor nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, członek tarnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Dr Skowron od lat pasjonuje się historią Powiśla Dąbrowskiego i rejonu tarnowskiego. W swoim dorobku ma wiele artykułów i wykładów historycznych, które zostały opublikowane m.in w Roczniku Tarnowskim, Szkicach Tarnowskich, Zeszytach Naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego i prasie lokalnej. W 2012 roku napisał książkę „Problemy krajowe i lokalne w publicznej działalności Jakuba Bojki (1879-1935)” opublikowaną również przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. W 2015 roku ukazała się opracowana przez niego książka "Gmina Olesno - monografia".

Promocja najnowszej publikacji odbędzie się 19 listopada o godz. 13.00 w zespole dworsko-parkowym w Brniu (budynek Centrum Polonii-Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Breń 1, 33 210 Olesno).

foto: arch Powiat Dąbrowski

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje