poniedziałek, 12 czerwca 2023 08:00

Już od czwartku do sierpnia zmiany w organizacji ruchu. Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
Już od czwartku do sierpnia zmiany w organizacji ruchu. Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie

W związku z postępem prac, od czwartku, 15 czerwca, wprowadzone zostaną kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu na rozbudowywanej al. 29 Listopada w Krakowie. Inaczej pojedziemy na skrzyżowaniu z ul. Powstańców i na odcinku pomiędzy wiaduktami kolejowymi.

W czwartek, 15 czerwca, od godz. 5.00, ruch kołowy na skrzyżowaniu ul. Powstańców – al. 29 Listopada zostanie przeniesiony na nowy wybudowaną jezdnię po stronie wschodniej. Wprowadzona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na al. 29 Listopada zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Powstańców. Piesi będą kierowani do przejść przy ul. Siewnej i ul. Dobrego Pasterza. Taka organizacja ruchu w tym miejscu ma potrwać do końca sierpnia.

Również w czwartek, 15 czerwca, tyle, że od godz. 7.00, zmieni się organizacja ruchu na odcinku pomiędzy wiaduktami kolejowymi. Roboty drogowe wejdą na środkową część jezdni. Stąd ruch kołowy będzie obywał się po zewnętrznych częściach jezdni po jednym pasie w każdym kierunku z wykorzystaniem wybudowanej nowej jezdni. Dla pieszych będą dostępne nowe chodniki po obu stronach alei. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy sierpnia.

Warto pamiętać, że zarówno w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców, jak i na odcinku pomiędzy wiaduktami obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka