wtorek, 13 grudnia 2022 11:40

[ZDJĘCIA] Już świeci! Na myślenickim rynku uroczyście zapalono lampki na choince

Autor Marzena Gitler
[ZDJĘCIA] Już świeci! Na myślenickim rynku uroczyście zapalono lampki na choince

Tradycji stało się zadość! W przepięknej zimowej scenerii, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Jawornika, w towarzystwie Świętego Mikołaja, myślenicka choinka została rozświetlona i wprowadziła w sercu miasta świąteczny, bożonarodzeniowy klimat!

W poniedziałkowy wieczór 12 grudnia, na Rynku zebrały się tłumy mieszkańców, którzy czekali na odpalenie światełek na świątecznym ,,drzewku”, a także towarzyszących iluminacji świątecznych.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w tradycyjnym już włączeniu świątecznych iluminacji mieli okazję otrzymać z rąk burmistrza Jarosława Szlachetki oraz jego zastępcy Mateusza Sudra myślenicki kalendarz na rok 2023, czy też słodycze i mikołajowe zielono-niebieskie czapki nawiązujące do tegorocznego jubileuszu 680-lecia Myślenic.

- Cieszę się, że po raz kolejny jest nas na uroczystym odpaleniu choinki tak dużo, to pokazuje, że chcemy wspólnie wprowadzić klimat Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście i razem te chwile przeżywać. Dziękuję za obecność i już teraz na ten przedświąteczny czas, a później same Święta składam najlepsze życzenia dla wszystkich myślenickich rodzin oraz przyjezdnych do naszego miasta i gminy. To bardzo ważne, by pielęgnować tę piękną tradycję, jaką jest rozświetlanie choinki, która przede wszystkim dla najmłodszych, jest symbolem nadchodzących Świąt - mówi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

W części artystycznej zaśpiewała utalentowana wokalistka Julia Pitala, a prowadzący wydarzenie zorganizowali świąteczne konkursy z nagrodami dla najmłodszych uczestników. Ciepłe napoje w ten zimowy wieczór zapewniły animatorki z Centrum Aktywności Lokalnej, jednostki CUS Myślenice.

To nie koniec przedświątecznych atrakcji. Warto dodać, że w niedzielę 18 grudnia burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Myślenice zapraszają na tradycyjny jarmark, podczas którego odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie 6-letnigo Frania Foremnego z Głogoczowa

inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje