sobota, 17 grudnia 2022 12:34

Myślenice. W niedzielę jarmark świąteczny. Będzie Mikołaj i... nietypowe zwierzęta!

Autor Marzena Gitler
Myślenice. W niedzielę jarmark świąteczny. Będzie Mikołaj i... nietypowe zwierzęta!

Świąteczne zapachy, przysmaki, wigilijne potrawy, animacje, atrakcje, niespodzianki dla najmłodszych oraz zagroda Świętego Mikołaja - to wszystko zaplanowano podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Myślenicach. Tym razem zamiast reniferów pojawią się... sympatyczne alpaki.

W świąteczny klimat mieszkańców Myślenic wprowadzą nie tylko przystrojone stragany z wigilijnymi przysmakami. Do najmłodszych przybędzie Święty Mikołaj, a w przygotowanej na Rynku zagrodzie czekać będą sympatyczne alpaki!

W niedzielę, 18 grudnia od godziny 12:00 do 14:00 odbędzie się kiermasz wigilijnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Niektórych potraw będzie można skosztować za darmo, inne przeznaczone będą na sprzedaż. Będzie można poczuć zapach korzennych pierniczków, skosztować grzanego wina i smacznych wypieków.

Na kramach na myślenickim rynku nie zabraknie oryginalnych pomysły na prezenty. Będzie można kupić świecidełka i wyroby okolicznych rękodzielników. Swoje stoiska przygotują lokalni producenci, przedsiębiorcy i organizacje działające na terenie Gminy Myślenice.

Nie zabraknie też przygotowanych przez organizatorów: Miasto i Gminę Myślenice Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Myślenice atrakcji dla najmłodszych. Będą prezenty, warsztaty, animacje i zabawy dla dzieci. Na scenie zaprezentują się między innymi utalentowana wokalistka Julia Pitala, Teatr TereN z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Myślenicach z "Pastorałką dla woła i osła".

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie Franciszka Foremnego z Głogoczowa. 6-latek potrzebuje na ten cel aż 2 miliony złotych.

Na myślenicki jarmark zapraszają burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Myślenice.

fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje