piątek, 12 lipca 2019 12:44

Już wkrótce Tynieckie Recitale Organowe

Autor Bernard Szwabowski
Już wkrótce Tynieckie Recitale Organowe

Najwspanialsze utwory muzyki klasycznej, najwybitniejsi polscy wirtuozi organów i magia liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Połączenie tych trzech elementów sprawia, że Tynieckie Recitale Organowe koniecznie należy wpisać do wakacyjnego kalendarza. Koncerty odbędą się 14 i 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia o godz. 16.00.

Przed nami 45. edycja wydarzenia. W programie znalazły się cztery koncerty – 14 i 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia o godz. 16.00. Formuła każdego z nich obejmuje solowy występ wirtuoza-organisty oraz zespołu kameralnego. Na organach zagrają: Filip Pressei-sen, Artur Szczebinin, Marek Stefański oraz Tomasz Soczek. Towarzyszyć im będą: Mateusz Pliniewicz, Tomasz Sobaniec, Krakowski Akademicki Chór Organum, Zespół Instrumentalny Ricercar, Bogusław Grzybek oraz Finesis Trio (Katarzy-na Puch – sopran; Małgorzata Włodarczyk – gitara klasyczna, lutnia renesansowa, Paulina Tkaczyk.

Przypominamy, Tynieckie Recitale Organowe to cykl koncertów organowych, które odbywają się w wakacyjne niedziele w liczącym ponad dziewięćset lat Opactwie oo. Benedyktynów w Tyńcu. Organizowane są od 1971 r. W ramach wydarzenia prezentowana jest muzyka organowa z różnych epok – od renesansu, po współczesność. Podczas koncertów najwybitniejszym wirtuozom organów towarzyszą również artyści innych specjalności: kameraliści, wokaliści oraz chóry.

Więcej informacji na www.ckpodgorza.pl.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje