poniedziałek, 17 czerwca 2019 14:04

Kapłan, którego choroba poruszyła tylu ludzi, zmarł dziś w szpitalu

Autor Marzena Gitler
Kapłan, którego choroba poruszyła tylu ludzi, zmarł dziś w szpitalu

Dziś przed południem zmarł ks. Michał Łos. Jego świadectwo wiary poruszyło tysiace ludzi. Młody orionista, zmagajacy się z chorobą nowotworową, złożył ślubty zakonne i przyjął świecenia kapłańskie na szpitalnym łóżku.

"Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj przed południem zmarł Neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP. Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie." - podali na swojej stronie na Facebooku Orionisci Prowincja Polska.

Przełożeni ks. Michała postarali się, aby cierpiący na nowotwór seminarzysta mógł przyjąć w szpitalu - w wyjatkowych okolicznościach - święcenia kapłańskie i złożyć śluby wieczyste w swoim zgromadzeniu. 23 maja Michał Łos śluby wieczyste złożył na ręc ks. Wicegenerał Oreste Ferrari Zgromadzenia Zakonnego Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (FDP) założonego przez św. ks. Alojzego Orione. Dzień póżniej rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego J.E. Ks. Bpa Marka Solarczyka przyjął w  święcenia diakonatu i kapłańskie. Na przyśpieszenie święceń, do których przygotowywał się w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie (gdzie uczą się orioniści) wyraził zgodę Ojciec Święty Franciszek, odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego Zgromadzenia.

Nasz artykuł "Michał Łos z Dąbrowy Tarnowskiej został księdzem na szpitalnym łóżku" przeczytało dziesiątki tysięcy osób, których poruszyła historia młodego, chorego na raka kapłana. 7 czerwca w dniu 31 urodzin ks. Michała Łosa wizytę złożył mu prezydent Andrzej Duda (zob. Prezydent odwiedził chorego na raka księdza, który świecenia przyjął w szpitalu).

Dziś o godz. 11.53 ks. Michał zmarł. Dla wielu osób postawa pochodzącego z Dąbrowy Tarnowskiej kapłana stała się pięknym świadectwem wiary. Na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze po ukazaniu się doniesienia o śmierci orionisty.

Dziękuję za wielkie i piękne świadectwo wiary i kapłaństwa ks. Michała.

Zostanie z nami wszystkimi jeszcze bardzo długo. +https://t.co/B0SVyIyjlf— Karolina Błażejczyk (@Karo_Blazejczyk) 17 czerwca 2019

Było nam dane obserwować/przeżywać coś absolutnie niezwykłego, coś, co pokazało dobitnie istnienie Boga i wielkość Jego miłości.
Żyj w pokoju, Księże Michale...https://t.co/JRzGEikL0Y— Fleur de Lys (@Fleur_de_Lys__) 17 czerwca 2019

Zmarł ksiądz Michał Łoś. On jednak niczego nie przegrał! On wygrał walkę z rakiem. Pokazał, że do końca trzeba podążać za swoim powołaniem a resztę zostawić Bogu. Nie zwątpił. Był wierny do końca. I za to otrzyma w niebie nagrodę. Oto prawdziwe zwycięstwo.https://t.co/kAQaCSm77r— Anna Maria Siarkowska (@AnnaSiarkowska) 17 czerwca 2019

W kolejnych artykułach czytam, że zmarły ks.Michał Łos przegrał walkę z rakiem.
Ależ nie,On WYGRAŁ! Prawie konając,stając się księdzem, pokazał,jak piękny jest Kościół,jak niepojętym darem jest błogosławieństwo kapłana i jak niezwykła jest słabość i kruchość promieniująca Mocą— Błażej Kmieciak (@kmieciak_b) 17 czerwca 2019

Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj przed południem zmarł Neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP ? Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan ? wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie ? pic.twitter.com/Vrqp3YsP71— Bazylika Mariacka (@kosciolmariacki) 17 czerwca 2019

Zmarł ks. Michał Łos, który przegrał walkę z rakiem.
W szpitalu przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste.
Odszedł dziś o godz. 11:53.
Miał 31 lat.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie ??? pic.twitter.com/BhsbDnwlYr— PiS Małopolskie (@PiS_Malopolskie) 17 czerwca 2019

Marzena Gitler, foto: Orioniści Prowincja Polska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje