poniedziałek, 17 kwietnia 2023 12:27

Każda para rąk się przyda. Wielkie sprzątanie w Bukownie

Autor Julia Banaś
Każda para rąk się przyda. Wielkie sprzątanie w Bukownie

Co roku z okazji Światowego Dnia Ziemi mieszkańcy Bukowna sprzątają Dolinę Sztoły na odcinku od ulicy Spacerowej do ulicy Borowskiej.

W tym roku akcja społecznego sprzątania odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia. Początek planowany jest w zakolu Sztoły przy ulicy Mostowej o godzinie 9.30.

Akcja sprzątania kolejny raz zorganizowana została przez Gminę Bukowno. Partnerem tegorocznej akcji zostały Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław SA. Do sprzątania przyłączyli się również Nadleśnictwo Olkusz i Chrzanów, PZW, Koło nr 107 w Bukownie oraz OSP w Bukownie.

Organizatorzy mają nadzieję, że kolejny raz do sprzątania dołączą się inne zakłady pracy, organizacje i stowarzyszenia, grupy nieformalne i wszyscy chętni.

Warto pamiętać, że ochotnicy zostaną wyposażeni w niezbędne worki i rękawice. Oprócz tego, konieczne jest jednak przystosowanie swojego ubioru pod prace w lesie. Należy założyć na siebie długie spodnie i kurtkę bądź inne okrycie wierzchnie z długim rękawem. Buty, które najlepiej się sprawdzą podczas chodzenia po dolinie to gumowce lub buty terenowe.

Na zakończenie akcji około godziny 12.00, Gmina Bukowno zaprasza wszystkich uczestników na ognisko.

Fot. UM Bukowno

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka