poniedziałek, 2 listopada 2020 10:21

Kęty. Rozbudowa kompleksu sportowego w Powiatowym Zespole Nr 10 została zakończona

Autor Wiktoria Mitura
Kęty. Rozbudowa kompleksu sportowego w Powiatowym Zespole Nr 10 została zakończona

Ponad 1,6 mln zł kosztowała rozbudowa kompleksu sportowego przy Powiatowym Zespole Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

– To już drugi kompleks sportowy w Kętach, który został zmodernizowany przy szkole średniej prowadzonej przez Powiat Oświęcimski. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku kompleks boisk przy popularnym “Wyspianie” – przypomina starosta Marcin Niedziela, dodając z nadzieją, że nowoczesna baza sportowa przyczyni się do osiągania jeszcze lepszych rezultatów przez młodzież z klas sportowych, a jednocześnie zachęci ogół młodych ludzi do większej niż dotąd aktywności fizycznej.

Zakres prac nad kompleksem sportowym obejmował budowę:

  • boiska wielofunkcyjnego,
  • boiska do piłki siatkowej plażowej,
  • budowę bieżni 4-torowej,
  • rzutni do pchnięcia kulą,
  • skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoku w dal i trójskoku,
  • piłkochwytów oraz ławek,
  • oświetlenia,
  • kanalizacji drenarskiej.

Zadanie zostało dofinansowane z funduszy unijnych.

Dyrektor szkoły Ilona Kula dziękując włodarzom powiatu za rozbudowę kompleksu sportowego wyraziła nadzieję, że tuż po ustaniu pandemii uda się zorganizować na obiekcie zawody z udziałem sportowców z innych placówek.

Wicestarosta Paweł Kobielusz podkreśla, że dzięki środkom z budżetu Powiatu oraz wsparciu z innych źródeł infrastruktura sportowa przy powiatowych szkołach systematycznie się poprawia.

– W przyszłym roku planujemy remont bazy sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 9 w Kętach. Pozostanie nam jeszcze modernizacja kompleksu przy popularnym “Chemiku” oraz budowa zaplecza sportowego przy “Ozetach” w Oświęcimiu – mówi wicestarosta.

Na ukończeniu jest dokumentacja projektowa na rozbudowę bazy sportowej przy “Chemiku”. Przy oświęcimskiej placówce powstanie obiekt lekkoatletyczny wraz boiskiem piłkarskim, trybuną i zapleczem.

– W przyszłym roku, jeśli rada powiatu przyjmie budżet w zaproponowanym przez nas kształcie, chcielibyśmy ogłosić przetarg na realizację tego zadania. W tej kadencji zamierzamy także domknąć budowę kompleksu przy “Ozetach” – dodaje wicestarosta.

Info i foto: Powiat oświęcimski

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje