poniedziałek, 15 stycznia 2024 14:24

Kiedy odbędą się wybory samorządowe? Donald Tusk wskazał datę

Autor Katarzyna Jamróz
Kiedy odbędą się wybory samorządowe? Donald Tusk wskazał datę

Podczas konferencji prasowej, premier Donald Tusk, poinformował, że wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia. Polacy wybiorą wtedy m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. – Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności – przekazał Prezes Rady Ministrów.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej (15 stycznia), która odbyła się przed posiedzeniem rządu, premier Donald Tusk poinformował o podjęciu decyzji dotyczącej daty wyborów samorządowych.

Decyzja zapadła

Pierwsza tura odbędzie się 7 kwietnia, druga zaś, gdzie tylko będzie to konieczne, zostanie przeprowadzona 21 kwietnia. Rozporządzenie w tej sprawie formalnie trafi do Państwowej Komisji Wyborczej. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, wybory samorządowe muszą odbyć się między 31 marca a 23 kwietnia 2024 r. – Po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowej Komisji Wyborczej, to jest właściwie formalność, będziemy mogli przystąpić do tych jakże ważnych z punktu widzenia lokalnych wspólnot i życia zwykłych ludzi wyborów. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności – zaznaczył premier.

Fot. Mateusz Łysik/Głos24

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka