środa, 11 października 2023 12:57

Kiedy warto zdecydować się na laserową korekcję astygmatyzmu?

Autor Artykuł sponsorowany
Kiedy warto zdecydować się na laserową korekcję astygmatyzmu?

Astygmatyzm to wada wzroku, która powoduje, że obraz jest rozmyty i zamglony. Przyczyną złego widzenia jest zniekształcona rogówka oka. Zaburzenie symetrii sprawia, że promienie świetlne po dostaniu się do oka rozpraszają się w nieprawidłowy sposób, co skutkuje nieostrym obrazem i zaburzeniami poczucia przestrzeni. Kiedy warto rozpatrzyć laserową korekcję astygmatyzmu?

Astygmatyzm może mieć podłoże genetyczne lub może być spowodowany mechanicznym urazem oka. Tego rodzaju wada wzroku wywołuje znaczny dyskomfort i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zastanawiasz się, co to jest astygmatyzm i jak go wyleczyć? Istnieje wiele metod, dzięki którym pacjent może poprawić swój wzrok. Jedną z nich jest skorygowanie wady przy pomocy nowoczesnego lasera. Jak to wygląda praktyce? Podpowiadamy!

Metody leczenia astygmatyzmu

Astygmatyzm to wada wzroku, która może mieć bardzo różny stopień skomplikowania i nasilenia. Dlatego sposób leczenia powinien być zawsze ustalony przez doświadczonego specjalistę, który dokładnie przebada i oceni Twój wzrok. Najprostszym sposobem na poprawę widzenia jest dobranie odpowiednich szkieł okularowych (cylindrycznych) lub soczewek kontaktowych (torycznych).

W bardziej skomplikowanych przypadkach, gdy astygmatyzm jest nieregularny lub towarzyszą mu inne wady wzroku, warto rozważyć laserową korekcję wzroku.Jest to w pełni bezpieczna metoda, która przynosi bardzo dobre rezultaty. Taki zabieg jest wykonywany na przykład w klinice https://swisslaser.pl/laserowa-korekcja-wzroku/. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii laserowa korekcja wzroku umożliwia wyleczenie astygmatyzmu sięgającego ok. 6 dioptrii. W efekcie pacjent zyskuje niepowtarzalną szansę na poprawę jakości życia.

Laserowa korekcja wzroku – poznaj dostępne metody

Każda osoba, która chce poddać się laserowej korekcji wzorku, aby poprawić swoje widzenie, musi najpierw odwiedzić specjalistę, który przeprowadzi precyzyjną diagnostykę i na tej podstawie zakwalifikuje pacjenta do zabiegu. Obecnie laserowa korekcja astygmatyzmu jest realizowana przy użyciu trzech metod:

  • LASIK –      rogówka jest nacinana za pomocą skalpela, a następnie odpowiednio      modelowana.
  • LASEK/PRK      – jest to zabieg, który polega na odchyleniu (LASEK) lub usunięciu (PRK)      górnej warstwy komórki rogowej, a następnie starannym wymodelowaniu tkanki      rogówki przy pomocy lasera.
  • Femto-LASIK      – w trakcie zabiegu cięcie w rogówce jest wykonywane laserem      femtosekundowym, a następnie używa się lasera excimerowego, by wymodelować      odsłoniętą rogówkę.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu pacjent może odczuwać krótkotrwały dyskomfort.

Sprawdź także: 5 najczęstszych wad wzroku i chorób oczu

Laserowa korekcja astygmatyzmu jest bardzo skuteczna i znacząco poprawia komfort pacjenta. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie lubią nosić okularów lub odczuwają dyskomfort, gdy muszą założyć soczewki kontaktowe. Rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo, a rezultaty są bardzo satysfakcjonujące.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka