środa, 27 lipca 2022 08:03

Kłaj. Raj dla rolkarzy. Przy boisku powstała asfaltowa bieżnia

Autor Marzena Gitler
Kłaj. Raj dla rolkarzy. Przy boisku powstała asfaltowa bieżnia

Miłośnicy biegania, jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolce czy rowerze mają nowe miejsce do uprawiania sportu. Przy boisku  TS Wolni Kłaj powstała asfaltowa bieżnia.

Nowa bieżnia wokół boiska sportowego TS Wolni Kłaj (ul. Sportowa 6) to pierwszy w powiecie wielickim obiekt do jazdy na rolkach, wrotkach, czy deskorolce.  Każdy, kto widział poprzednią gruntową nawierzchnię, wie, że różnica jest kolosalna.

Przetarg na wykonanie bieżni ogłoszono w kwietniu tego roku, a oddana miała być do użytku przed wakacjami. Inwestycja zakładała m.in.: rozbiórkę części ogrodzenia stadionu i chodnika oraz wykonanie podbudowy i nawierzchni bieżni. Projekt powstał po konsultacji z mieszkańcami, którzy apelowali aby w gminie powstało więcej miejsc i obiektów sportowo-rekreacyjno-turystycznych, umożliwiających aktywność fizyczną.

13 kwietnia br. Gmina Kłaj podpisała umowę na budowę bieżni z Firmą Handlowo-Usługową "Mar-Ziem" z Damienic, która w przetargu przedstawiła najkorzystniejszą cenowo ofertę. Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 332 tys. zł. 100 tys. zł gmina otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (z puli dla Lokalnej Grupy Działania Powiatu Wielickiego). Resztę dołożyła ze swojego budżetu.

Nowa bieżnia ma tor wykonany z nawierzchni asfaltowej i jest rekreacyjnym rajem dla entuzjastów biegania, jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolce czy rowerze. W jednym z narożników powstała strefa utwardzona, gdzie można złapać oddech podczas treningu, przygotować się do uprawiania sportu, ubrać sprzęt lub zrobić rozgrzewkę.

Po zakończeniu prac, obiekt wzbogacony zostanie jeszcze o zadaszoną, czterorzędową trybuną, która będzie podzielona na dwa sektory o łącznej ilości miejsc większej niż 330 siedzisk – podaje Urząd Gminy w Kłaju.

fot. Fb. Gmina Kłaj

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje