poniedziałek, 31 lipca 2023 06:08

Kłęby dymu w centrum Krakowa. Strażacy walczyli z żywiołem

Autor Katarzyna Jamróz
Kłęby dymu w centrum Krakowa. Strażacy walczyli z żywiołem

W niedzielę (30 lipca) doszło do pożaru starej kamienicy znajdującej się przy ul. Lubicz w Krakowie. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. Kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.

W niedzielę (30 lipca) około godziny 14:40 w samym centrum miasta doszło do pożaru pustostanu. W budynku mieściła się niegdyś restauracja Ermitaż. Z ogniem walczyło kilkunastu strażaków.

– W wyniku przeprowadzonego rozpoznawania ustalono, iż płonie dach pustostanu. W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji dowódca poprosił Dyżurnego Stanowiska Kierowania o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Do akcji wyruszyły zastępy z JRG 5 oraz 7 w Krakowie. Podczas prowadzonej akcji gaśniczej do wnętrza budynku runął płonący dach. Miejsce prowadzonych działań przed osobami postronnymi zabezpieczali funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji, Wydziału Ruchu Drogowego KMP Kraków oraz KP II Kraków. Na terenie akcji obecne były również Pogotowie Energetyczne oraz Gazowe, a także Nadzór Ruchu MPK – przekazało za pośrednictwem Facebooka Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

Pożar spowodował duże zadymienie w rejonie ul. Lubicz i okolicach. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania oraz filmiki dokumentujące pracę strażaków. Sytuacja została opanowana przed godziną 18:00. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany. Spłonęło wyposażenie znajdujące się wewnątrz budynku.

W niedzielne popołudnie, 30 lipca, około kwadrans przed godziną 15:00, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku dawnego...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Niedziela, 30 lipca 2023

#OBECNIE #krakow #pozar Kraków ul. Lubicz - doszło do pożaru opuszczonej kamienicy, trwa akcja gaśnicza straży...

Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Niedziela, 30 lipca 2023

Fot.  Patrol998-Małopolska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka