niedziela, 30 czerwca 2024 07:53

Kłęby dymu widoczne były z kilku kilometrów. Ogromny pożar hali w Niepołomicach

Autor Katarzyna Jamróz
Kłęby dymu widoczne były z kilku kilometrów. Ogromny pożar hali w Niepołomicach

W sobotnie popołudnie (29 czerwca) w miejscowości Niepołomice doszło do pożaru hali produkcyjnej. Do akcji gaśniczej zadysponowano ponad dwadzieścia zastępów straży pożarnej. W kulminacyjnym momencie z żywiołem walczyło przeszło stu strażaków.

Zgłoszenie do służb wpłynęło w sobotę (29 czerwca) tuż po godzinie 16:00. Na ul. Grobli w Niepołomicach (powiat wielicki) doszło do pożaru hali produkcyjnej. Ze względu na to, że ogień szybko się rozprzestrzeniał, na miejsce zadysponowano liczne zastępy straży pożarnej. W działaniach wzięli udział strażacy z Niepołomic, Krakowa, Wieliczki oraz okolicznych miejscowości – łącznie dwadzieścia siedem zastępów.

W Sobotę 29 Czerwca o godzinie 16:08 zostaliśmy zadysponowane do pożaru hali przy ulicy Na Grobli w Niepołomicach. Na...

Opublikowany przez OSP Niepołomice Sobota, 29 czerwca 2024

– Działania trwały ponad 4 godziny, dzięki wielkiemu zaangażowaniu strażaków pracujących w ogromnym upale, udało się uratować większość budynku i zminimalizować straty. Jak zwykle przy takich zdarzeniach kluczową rolę odgrywa współpraca między wieloma jednostkami, która była na najwyższym poziomie – informuje OSP Niepołomice w zamieszczonym na Facebooku poście.

Chyba nie trzeba wiele pisać…. 31°C 🥵

Opublikowany przez OSP Niepołomice Sobota, 29 czerwca 2024

W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa szacowanie strat.

Fot. OSP Niepołomice

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka