wtorek, 3 listopada 2020 10:55

Klocki magnetyczne - nowy wymiar kreatywnej zabawy

Autor Artykuł sponsorowany
Klocki magnetyczne - nowy wymiar kreatywnej zabawy

Sklepy internetowe z zabawkami dla dzieci oferują niezliczoną ilość produktów edukacyjnych. Jednym z najchętniej wybieranych są oczywiście klocki. Coraz częściej kupujący sięgają jednak po nieco inną ich formę, czyli klocki magnetyczne.

Klocki magnetyczne - kreatywna i bezpieczna zabawa

Na co zwracać uwagę przy zakupie klocków magnetycznych?

Klocki magnetyczne - kreatywna i bezpieczna zabawa

Zabawa klockami od dawna cieszy się bardzo dużą aprobatą ze strony pedagogów i specjalistów zajmujących się rozwojem intelektualnym i fizycznym dzieci. Chwytanie klocków, ich dopasowywanie do siebie, tworzenie z nich większych konstrukcji pozwala ćwiczyć motorykę ręki, sprawność palców i całej dłoni. Ćwiczenia tego typu są ogromnie istotne szczególnie na wczesnym etapie rozwoju. Motoryka ręki warunkuje bowiem zdolność pisania, a jednocześnie odpowiada za rozwój ważnego obszaru w mózgu. Ponadto, zabawa klockami magnetycznymi pozwala na twórczą ekspresję dziecka, daje mu możliwość sprawdzenia własnej kreatywności, tworzenia budowli od zera. Podczas takiej zabawy doskonale rozwijają się nie tylko zdolności poznawcze, logiczne myślenie, lecz także wyobraźnia.

Klocki magnetyczna to alternatywa dla tradycyjnej formy tej zabawki. Buduje się z nich łatwiej, są prostsze, bardziej stabilnie się łączą. Można z nich stworzyć wierze, konstrukcje przypominające domki, warownie, zamki, a także znacznie bardziej abstrakcyjne układy. Klocki magnetyczne to więc idealne narzędzie pozwalające na rozwój wyobraźni dziecka. Nie ma ono żadnych ograniczeń, buduje co chce i jak chce.  Klocki mogą przyjmować bardzo różne kształty. Wykonane są najczęściej z plastiku lub drewna. Łączą się za pomocą magnesu. Niektóre zestawy posiadają elementy dodatkowe, takie jak okna, figurki ludzi lub zwierząt.

Na co zwracać uwagę przy zakupie klocków magnetycznych?

Klocki magnetyczne występują w bardzo wielu wersjach, natomiast przede wszystkim przy ich wyborze powinien się liczyć wiek dziecka. Nieco inne klocki będą sprawdzały się w przypadku dwulatka, a z zupełnie innych ucieszy się 6-latek. Klocki dla danej kategorii wiekowej mogą różnić się wielkością, skomplikowaniem kształtów, liczbą elementów, a także zasadą łączenia. Ważna jest także jakość wykonania klocków, posiadanie przez nie odpowiednich atestów bezpieczeństwa. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w przypadku klocków dla maluchów. Warto kupić klocki, które są nie tylko bezpieczne dla dziecka, ale i takie, którymi bawić się ono będzie mogło przez dłuższy czas. Niektóre klocki mają bardzo proste kształty, inne dają bardziej rozbudowane możliwości tworzenia trójwymiarowych konstrukcji - na to także warto zwrócić uwagę.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje