poniedziałek, 23 listopada 2020 12:11

Klucze. Sprawdź jak wygląda nowe boisko wielofunkcyjne w Bogucinie Dużym

Autor Wiktoria Mitura
Klucze. Sprawdź jak wygląda nowe boisko wielofunkcyjne w Bogucinie Dużym

W Bogucinie Dużym zakończono prace związane z zagospodarowaniem terenu przy remizie OSP i przy budynku izby regionalnej. Powstało tam m.in. nowe boisko wielofunkcyjne, zamontowano także oświetlenie w postaci lamp parkowych.

Rozbudowane boisko wielofunkcyjne ma nawierzchnią poliuretanową (zamiast dotychczasowej asfaltowej) i ogrodzone jest zabezpieczającą wysoką siatką (piłkochwyty). Będzie można na nim zagrać w siatkówkę, badmintona i koszykówkę. Na miejscu przewidziany jest także montaż elementów małej architektury (ławek i koszy na śmieci).

Przy boisku wielofunkcyjnym rewitalizowany jest także teren zielony. Niezabudowane miejsca w obrębie boiska są obsadzane drzewami i krzewami ozdobnymi (posadzono m.in. sosnę, lipę, modrzew, dąb i jałowiec). Na urządzenie terenów zielonych Gmina Klucze otrzymała dotację w wysokości 39 154 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno - sportowa – MIRS”.

Dofinansowanie na wykonanie boiska i elementów związanych z zagospodarowaniem terenu pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i wyniosło 152 320 zł. Było to dofinansowaie w ramach Programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno - sportowa – MIRS”. Z kolei wykonanie nasadzeń było dotowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (w ramach tego samego programu).

Info i foto: UG Klucze

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje