czwartek, 28 stycznia 2021 06:55

Kraków. Nie żyje kobieta. Zmarła po zaszczepieniu na COVID

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nie żyje kobieta. Zmarła po zaszczepieniu na COVID

Śmierć mieszkanki Krakowa, która przyjęła szczepionkę, potwierdzono w rządowym raporcie o NOP - niepożądanych odczynach poszczepiennych po zaszczepieniu na koronawirusa. Dlaczego zmarła?

25 stycznia zaszczepiona na COVID mieszkanka Krakowa z chorobami zasadniczymi, miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność krążeniowa zmarła. Według lekarza jednak zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki. Nie była też hospitalizowana.

Wiadomo, że kobieta to pacjentka zakładu opiekuńczo-leczniczego w wieku 85 lat. Zmarła 21 dni po podaniu pierwszej dawki szczepionki. Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z biura komunikacji Ministerstwa Zdrowia stwierdziła, że resort czeka na ostateczne potwierdzenie przyczyny śmierci mieszkanki Krakowa.

Śmierć po przyjęciu szczepionki to drugi taki przypadek w Polsce. 20 stycznia w Oleśnicy, dzień po podaniu szczepionki zmarł 73-letni pensjonariusz Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie na Dolnym Śląsku. Przyczyny zgonu nie są jeszcze znane. Wyjaśni je sekcja zwłok.

Od podania pierwszych szczepionek w Polsce odnotowano 494 niepożądane odczyny poszczepienne. 416 to zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje