niedziela, 7 listopada 2021 08:48

Kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Jest jednak dobra informacja dla mieszkańców Krakowa

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Jest jednak dobra informacja dla mieszkańców Krakowa

Dokładnie dziś, 7 listopada, wprowadzona zostanie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów – informuje PKP PLK. Dobra wiadomość czeka jednak na mieszkańców Krakowa – dzisiaj do użytku oddane zostały dwa nowe przystanki – Kraków Swoszowice i Kraków Złocień. Powrócą pociągi na trasie Kraków Bonarka - Bielsko Biała.

Rozkład jazdy warto sprawdzić dokładnie – dzisiaj bowiem PKP PLK wprowadziło korekty, które obowiązywać będą od 7 listopada do 11 grudnia. Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

Dobre informacje czekają jednak na mieszkańców Krakowa – nowe przystanki Kraków Swoszowice na trasie w kierunku Skawiny i Kraków Złocień na linii w kierunku Tarnowa mają ułatwić codzienne podróże do pracy i szkoły. Dla pasażerów otwarte zostaną właśnie dzisiaj.

Zmieniło się także ich otoczenie. W rejonie przystanku Kraków Swoszowice powstały nowe chodniki, parking parkuj i jedź, parking dla rowerów oraz pętla autobusowa.

fot. PKP PLK

Małopolska - najnowsze informacje