środa, 16 września 2020 12:36

Powiat olkuski. Coraz więcej aktywnych przypadków. Co się dzieje?

Autor Wiktoria Mitura
Powiat olkuski. Coraz więcej aktywnych przypadków. Co się dzieje?

Powiat olkuski od dwóch dni zmaga się ze wzrostem aktywnych przypadków koronawirusa. Niestety, główną przyczyną tej sytuacji są powstałe w powiecie ogniska. Gdzie jest najwięcej zakażonych?

Dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna poinformowała o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie olkuskim. 4 przypadki pochodzą z ogniska domowego, 1 z ogniska Przedszkole Bukowno, a 5 to przypadki rozproszone.

Powodem wzrostu ilości zakażeń jest pojawienie się ognisk w powiecie. Co to za ogniska?

Jednym z nich jest ognisko w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu. Uczniowie klasy 2Bg zostali wraz ze swoimi domownikami objęci kwarantanną do 21 września. Więcej na temat pisaliśmy tutaj:

Olkusz. COVID-19 w liceum! Uczniowie na kwarantannie
Uczniowie jednej z klas IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu od dzisiaj znajdują się na tygodniowej kwarantannie. W klasie wystąpił przypadek zakażenia koronawirusem. Uczniowie klasy 2Bg zostali objęci kwarantanną domową od 15 września do 21 września. Taką decyz…

Drugim ogniskiem jest Miejskie Przedszkole w Bukownie, gdzie zakażeni byli pracownicy. Placówka zawiesiła swoją działalność do 25 września. Więcej o tym ognisku pisaliśmy tutaj:

Powiat olkuski. Przedszkole w Bukownie ogniskiem koronawirusa!
W powiecie olkuskim pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem. W Miejskim Przedszkolu w Bukownie zakażeni byli pracownicy. Przedszkole zawiesiło swoją działalność, a dzieci uczą się zdalnie w domu. Ognisko koronawirusa w Miejskim Przedszkolu w Bukownie pojawiło się już prawdopodobnie już kilk…

Z danych podanych przez WSSE w Krakowie wynika, że na dzień dzisiejszy jest 40 aktywnych przypadków koronawriusa w powiecie olkuskim. W ciągu dwóch dni liczba – podwoiła się! Wzrost aktywnych zakażeń bardzo dobrze widać na poniższym wykresie:

Aktywne przypadki w ciągu ostatnich 3 tygodni w powiecie olkuskim

Gdzie jest najwięcej aktywnych zakażeń?

Z danych na dzień 15.09.2020r. udostępnionych przez PSSE w Olkuszu wynika, że najgorzej jest w mieście Bukowno. Tam zanotowano 25 aktywnych przypadków. Sytuacja bardzo się rozwinęła ze względu na obecne w tym mieście ognisko.

  • Miasto i gmina Olkusz - 8
  • Miasto i gmina Wolbrom - 3
  • Miasto Bukowno - 25 !
  • Gmina Bolesław - 1
  • Gmina Klucze - 0
  • Gmina Trzyciąż - 3

Od początku epidemii w powiecie olkuskim zanotowano 99 przypadków koronawirusa, z czego 59 uznaje się za wyzdrowiałych. Ilość osób objętych kwarantanną domową wynosi 493. W izolacji domowej przebywają 34 osoby.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje