wtorek, 8 października 2024 13:02, aktualizacja 2 miesiące temu

Kolor i tekstura w obrzeżach meblowych: jak dopasować obrzeże do płyty?

Autor Artykuł sponsorowany
Kolor i tekstura w obrzeżach meblowych: jak dopasować obrzeże do płyty?

Obrzeża meblowe mają za zadanie zabezpieczyć płytę meblową i tym sposobem stworzyć gotowy front meblowy. Umieszcza się je na surowych krawędziach szuflad, półek czy frontów meblowych. Dzięki temu meble wyglądają estetycznie, a ponadto są chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Na co zwrócić uwagę, dobierając obrzeża meblowe do płyty? Sprawdź!

Idealnie dopasowane obrzeża meblowe – jak to osiągnąć?

Najpopularniejszym rozwiązaniem są obrzeża meblowe idealnie dopasowane do meblowych frontów. Jeśli chcesz uzyskać maksymalnie spójny i harmonijny efekt, zadbaj o to, by obrzeża odzwierciedlały nie tylko odcień, ale również fakturę frontów. Dotyczy to głównie mebli z płyt drewnianych lub imitujących drewno. Mają one charakterystyczne, delikatne wgłębienia, które warto powtórzyć w obrzeżach.

Efekt doskonałej harmonii pozwolą uzyskać obrzeża meblowe bezspoinowe. Nowoczesna technologia i zastosowanie polimerowej warstwy funkcyjnej sprawiają, że obrzeże idealnie łączy się z płytą bez użycia kleju. Efekt końcowy wygląda nie tylko bardzo atrakcyjnie, ale jest również wyjątkowo trwały. Nie ma ryzyka, że po czasie obrzeża zaczną się nieestetycznie odklejać.

Kontrastowe obrzeża meblowe – postaw na oryginalność

Alternatywą dla obrzeży meblowych identycznych z płytą są obrzeża kontrastowe. Na przykład interesująco będą się prezentować meble z płyty imitującej jasne drewno w połączeniu z czarnymi obrzeżami. Jeśli nie lubisz tak dużych kontrastów we wnętrzu, możesz zdecydować się na połączenie odcieni drewna i szarości lub bieli. Ciekawie wyglądają również kolorowe meble z obrzeżami w innych barwach. Takie rozwiązanie chętnie wybierane jest do pokoi dziecięcych.

Nie tylko estetyka – funkcjonalne obrzeża meblowe

Obrzeża meblowe pełnią nie tylko funkcje estetyczne. Ich zadaniem jest zabezpieczenie płyty meblowej przed takimi czynnikami jak wilgoć, kurz czy zabrudzenia. Możesz zdecydować się również na obrzeża do zadań specjalnych. Przykładowo obrzeża RAUKANTEX FP marki REHAU pokryte specjalnym środkiem ogniochronnym zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia w razie pożaru.

Warto również zwrócić uwagę na obrzeża wykonane z ABS, które są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia. Dzięki swojej trwałości i łatwości obróbki są one doskonałym rozwiązaniem dla różnych projektów meblowych.

Innym godnym polecenia wykończeniem są obrzeża z polipropylenu (PP). Charakteryzują się świetną elastycznością oraz odpornością na działanie preparatów czyszczących, co czyni je idealnymi do zastosowania w wilgotnych miejscach, takich jak kuchnie i łazienki.

Choć obrzeża meblowe to niewielki detal, mają duże znaczenie, jeśli chodzi o estetykę i funkcjonalność mebli. Dlatego warto zadbać o ich idealne dopasowanie i skorzystać z nowoczesnych technologii, by posłużyły przez lata w nienagannym stanie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka