środa, 7 kwietnia 2021 09:32

Do kiedy lockdown w Polsce? Jest data. Konferencja ministra Niedzielskiego

Autor Norbert Kwiatkowski
Do kiedy lockdown w Polsce? Jest data. Konferencja ministra Niedzielskiego

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że nowe obostrzenia, które powinny zakończyć się w piątek 9 kwietnia, zostaną przedłużone i potrwają do 18 kwietnia.

W trakcie trwania konferencji, Niedzielski przedstawił bardzo trudną sytuację w szpitalach. - Parametry zbliżają się do 80 proc. Są one niebezpieczne. Ze względu na powagę sytuacji w placówkach, rząd postanowił przedłużyć czas trwania narodowego lockdownu.

- Obserwowane ostatnio wyniki nowych zakażeń są w tym momencie zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Wciąż mamy złą sytuację w szpitalach. Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia zostaną przedłużone o okres pond tygodnia. Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia. Wtedy będziemy decydowali, co dalej - powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia odniósł się również do szeroko komentowanej sytuacji związanej ze szczepieniem ludzi młodszych w Rzeszowie, które odbywają się bez wiedzy rządu szczepionką Johnson&Johnson. - Nie otrzymaliśmy potwierdzenia takiej informacji od firmy J&J. Nie ma w tym zakresie żadnych decyzji. To fake news. - dodał.

Źródło: Kancelaria Premiera
Foto: Ministerstwo Zdrowia

Małopolska - najnowsze informacje