niedziela, 17 stycznia 2021 20:38

Koniec akcji testowania nauczycieli klas I-III. Są wyniki

Autor Tomasz Stępień
Koniec akcji testowania nauczycieli klas I-III. Są wyniki

Zakończyła się trwająca 5 dni akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym podsumowało akcję. Na dobrowolne testy przesiewowe zgłosiło się blisko 134 tys. osób. Jak podawało ministerstwo jeszcze w trakcie przeprowadzania badań, najchętniej poddawali się im nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: podkarpackim (87%), warmińsko-mazurskim (86%), łódzkim (84%) i lubelskim (81%). Najmniej chętnie - osoby w województwach: mazowieckim (67%) i podlaskim (69%). To nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i specjalnych, a także pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Badania przesiewowe wykonano w dniach 11-15 stycznia. Wyniki otrzymało ponad 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa miały 2 422 osoby tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

Na Ministerstwo nie podało informacji w których regionach, województwach czy powiatach pozytywnych wyników było najwięcej. Na poniedziałek zaplanowano posumowanie akcji. Być może pojawi się wtedy więcej informacji.

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje