sobota, 19 listopada 2022 13:34

Kraków: Alarm pożarowy na lotnisku [AKTUALIZACJA]

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Alarm pożarowy na lotnisku [AKTUALIZACJA]

W wieży kontroli lotów na krakowskim lotnisku w Balicach uruchomiły się czujniki dymu. Na miejscu pracują jednostki straży pożarnej.

Około 13 w wieży kontroli lotów włączył się alarm pożarowy. Na miejsce wezwano jednostki straży pożarnej. – Gdy przybyliśmy na miejsce, była tam już też jednostka straży pożarnej z remizy lotniskowej. To było bardziej zadymienie niż pożar. Obyło się bez ewakuacji wieży. Wszystko sprawdziliśmy i nie widzimy przeciwwskazań do dalszej pracy wieży. Na chwilę obecną nie ma już strażaków na obiekcie – powiedział portalowi Onet st. asp. mgr Hubert Ciepły. Według rzeczniczki Kraków Airport Natalii Vince, przyczyną mogło być zwarcie w instalacji.

Mimo tego, że strażacy nie widzą zagrożenia, lotnisko zostało zamknięte dla lotów – nie obsługuje połączeń, a samoloty, są przekierowywane na lotnisko w Pyrzowicach koło Katowic. – Wszystkie przyloty zostały przekierowane na lotnisko Katowicach–Pyrzowicach. Z kolei samoloty, które miały z Krakowa startować, zostały chwilowo uziemione i będą miały opóźnienie – powiedziała Onetowi  rzecznik Natalia Vince.

----

[AKTUALIZACJA]

Jak poinformował przed chwilą Kraków Airport, ruch pasażerski został wznowiony. – Prosimy pasażerów o bieżące sprawdzanie statusów swoich lotów – informuje krakowskie lotnisko.

fot: Wikipedia/Mach240390

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka