środa, 24 lutego 2021 12:22

Kraków. Brakuje szczepionek firmy Pfizer. Szczepienia zostały wstrzymane

Autor Aleksandra Tokarz
Kraków. Brakuje szczepionek firmy Pfizer. Szczepienia zostały wstrzymane

Opóźnione terminy pierwszej dawki szczepienia na Covid-19, ciągłe oczekiwanie na drugą dawkę i brak szczepionek. W Krakowie drugą dawką zaszczepionych zostało niecałe 40 tys. osób. Problem można zauważyć na pierwszy rzut oka. Pierwszą dawkę otrzymało bowiem ponad 100 tys. osób.

4 tysiące w Szpitalu Uniwersyteckim, ponad tysiąc w szpitalu Żeromskiego i około 700 w MSWiA. To liczba medyków, którzy wciąż oczekują na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki na koronawirusa. Te wciąż jednak nie dotarły do placówek.

- Pomiędzy 15.02-07.03.2021 ze względu na ograniczone dostawy szczepionek Pfizer będą one przeznaczone WYŁĄCZNIE do szczepienia DRUGĄ DAWKĄ GRUPY O, nie odbędą się szczepienia grupy 0 pierwszą dawką! - poinformował szpital MSWiA w Krakowie. - Ze względu na zmianę terminów dostaw szczepionki do tut. SP ZOZ ulegają przesunięciu terminy szczepień II dawką.

Szczepienia mają zostać wznowione siódmego marca.

- W związku z wstrzymaniem dostawy drugiej dawki szczepionek dla osób z Grupy „O” odwołane zostają szczepienia zaplanowane w dniach od 18-20 lutego. Planowane wznowienie szczepień nastąpi 25 lutego - informował kilka dni temu Szpital Specjalistyczna im. J. Dietla w Krakowie.

Sytuacja jest o tyle niezrozumiała, że druga dawka powinna być odłożona w Agencji Rezerw Materiałowych.

fot. Facebook/Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje