piątek, 5 listopada 2021 11:55

Kraków. Bronili drzew przed wycinką. Interweniowała policja

Autor Marzena Gitler
Kraków. Bronili drzew przed wycinką. Interweniowała policja

Aktywiści Akcja Ratunkowej dla Krakowa i Extinction Rebellion Kraków prowadzili dziś spontaniczny protest w związku z akcją wycinki drzew pod parking przy planowanym budynku Muzeum KL Plaszow. Interweniowała policja. Jeden z protestujących został wyprowadzony siłą.

Kraków w związku z planowaną budową siedziby muzeum chce wyciąć aż ponad 550 drzew alarmują aktywiści. Miejsce prowadzonej wycinki już wczoraj było obstawione przez Straż Miejską. Dziś protestujący weszli z transparentami na teren prowadzonych prac, organizując spontaniczne zgromadzenie. Relację na żywo z akcji zamieścili w mediach społecznościowych.

Pamięć i zieleń! Obywatelskie nieposłuszeństwo przy terenie KL Plaszow. Extinction Rebellion Kraków -> adres: Pinezka https://goo.gl/maps/CCBveLhdroMsgtDo7

Opublikowany przez Akcja ratunkowa dla Krakowa Piątek, 5 listopada 2021

Zdjęcie z interwencji policji wraz z komentarzem zamieścił Maciej Fijak z Akcji Ratunkowej dla Krakowa. "Policja siłą usuwa aktywistów blokujących wycinkę pół tysiąca drzew. Tak w Krakowie, zielonej stolicy, powstaje Muzeum-Miejsce Pamięci Kl Plaszow -> Muzeum KL Plaszow Dokładnie tu ma powstać afuncjonalny budynek muzealny, parking dla samochodów i autokarów. Realizacja projektu z 2007 roku. Mimo kilku lat próśb, rozmów i protestów mieszkańców oraz gotowych alternatyw. Brawa dla dzielnych osób z Extinction Rebellion Kraków. A już jutro Pamięć i Zieleń, protest, STOP wycince przy KL Plaszow, 6 listopada, sobota, g. 12 [PL/ENG]" - poinformował.

Policja siłą usuwa aktywistów blokujących wycinkę pół tysiąca drzew. Tak w Krakowie, zielonej stolicy, powstaje...

Opublikowany przez Macieja Fijaka Piątek, 5 listopada 2021

Do sprawy odniosło się Biuro Prasowe KMP w Krakowie. – Na miejscu trwa wycinka drzew. Policjanci sprawdzili, czy pracownicy posiadają zezwolenie. Czterech aktywistów dobrowolnie opuściło miejsce, natomiast jeden został wyprowadzony przez policjantów. Chodziło nam przede wszystkim o bezpieczeństwo tych osób – poinformowała Anna Wolak-Gromala.

To nie jedyny protest w taj sprawie. Aktywiści zapowiedzieli kolejny protest "Pamięć i Zieleń, protest, STOP wycince przy KL Plaszow, który rozpocznie się w sobotę 6 listopada o godzinie 12 na działce przy ul. Swoszowickiej na krakowskich Krzemionkach.

fot. Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje