piątek, 13 maja 2022 05:27

Kraków: Duże zmiany na alei 29 Listopada. Utrudnienia to mało powiedziane

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Duże zmiany na alei 29 Listopada. Utrudnienia to mało powiedziane

Od 12 maja zmieniła się organizacja ruchu na al. 29 Listopada – na odcinku między ulicami Powstańców i Woronicza. Utrudnienia obejmą jezdnię w kierunku centrum, a także ulice dojazdowe do al. 29 Listopada. W tym czasie prowadzone będą roboty dzięki którym poprawi się przejezdność na tej arterii wjazdowej od strony Warszawy.

W okresie od 12 maja do 12 sierpnia do godz. 5:00, na czas robót związanych z przebudową układu drogowego i sieci infrastruktury podziemnej występować będą utrudnienia w ruchu pojazdów jak i pieszych. Chodzi o jezdnię w kierunku centrum na odcinku od Woronicza do Powstańców. Dla ruchu na wprost dostępny będzie jeden pas (wewnętrzny) oraz pozostanie pas do lewoskrętu w ul. Lublańską, a pozostałych pasach będą prowadzone prace.

W związku z prowadzonymi robotami nieprzejezdna będzie ul. Nad Strugą. Dla kierowców poprowadzony będzie objazd ulicami Opolską, Grażyny i Legnicką. Wprowadzony będzie także zakaz skrętu w lewo z ul. Woronicza w al. 29 Listopada oraz zakaz skrętu w lewo z al. 29 Listopada w ul. Woronicza – dojazd do ul. Woronicza ulicą Lublańską.

Ponadto zamknięty dla ruchu będzie także wjazd na teren 03 Business Campus – dojazd będzie tam możliwy od strony ul. Opolskiej. Utrzymany będzie skręt w prawo z 03 Business Campus do al. 29 Listopada. Jadąc od ronda Ofiar Katynia można skorzystać z tymczasowej przełączki pod estakadą drogową nad skrzyżowaniem. Utrzymany za to będzie skręt w prawo z 03 Business Campus do al. 29 Listopada.

W ramach tego etapu zmian utrzymany zostanie ciąg pieszo–rowerowy po zachodniej stronie al. 29 Listopada oraz ciąg pieszy po południowej stronie ul. Nad Strugą.

Mapa zmian w ruchu/Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Mapa zmian w ruchu/Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Fot. i inf.: UM Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje