środa, 16 września 2020 15:06

Kraków. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu MPK uczci... kontrolami

Autor Marzena Gitler
Kraków. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu MPK uczci... kontrolami

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu MPK SA w Krakowie zaplanowało działania, których celem jest bezpieczeństwo pasażerów w komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz płynność przejazdu tramwajów w centrum miasta. Jak się okazuje - będą to kontrole w liniach aglomeracyjnych.

"W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej od 16 do 22 września (z wyłączeniem weekendu) inspektorzy ruchu MPK wspólnie z policjantami prowadzą kontrole na wybranych liniach aglomeracyjnych i sprawdzają, czy pasażerowie tych linii stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Jest to możliwe dzięki podpisanemu w czerwcu porozumieniu o współpracy między MPK SA w Krakowie i Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie" - zapowiada MPK.

Kontrole będą prowadzone przez cały dzień, a MPK przekonuje, że to odpowiedź na wiele apeli pasażerów, którzy wybierając podróż komunikacją miejską, obserwują brak maseczek u niektórych współpasażerów. Zwracają także uwagę, że część z osób nie reaguje na prośby o zakrycie ust i nosa, całkowicie lekceważąc zagrożenie związane z pandemią koronawirusa.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będą również prowadzone wspólne patrole inspektorów ruchu MPK oraz straży miejskiej na ulicach, m.in. na ul. Długiej, gdzie najczęściej dochodzi do blokowania torowisk przez parkujace samochody.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zakończy się we wtorek, 22 września. Tego dnia komunikacja miejska w strefach I i II oraz komunikacja nocna będzie bezpłatna dla wszystkich osób.

foto: Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje