czwartek, 7 maja 2020 11:00

Kraków. Koniec darmowej SPP. Co warto wiedzieć o abonamencie i płatnościach?

Autor Głos 24
Kraków. Koniec darmowej SPP. Co warto wiedzieć o abonamencie i płatnościach?

4 maja zostały przywrócone kontrole i opłaty w Strefie Płatnego Parkowania w Krakowie. Abonamenty parkingowe zostały przedłużone o 49 dni. UMK informuje, że osoby planujące wizytę w biurze SPP powinny najpierw sprawdzić okres ważności abonamentu po jego automatycznym wydłużeniu, a w przypadku wątpliwości skontaktować się z ZDMK telefonicznie, aby zweryfikować, czy osobista wizyta jest konieczna.

Przed biurem Strefy Płatnego Parkowania tworzą się kolejki, w których często oczekują osoby, które chcą przedłużyć abonament, co jest zbędne, bo zrobił to automatycznie system.

Należy pamiętać, że obecnie biuro SPP pracuje w ograniczonym zakresie – w środku mogą przebywać tylko cztery osoby (trzech klientów, jedna osoba z ochrony) – i jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.
Wizytę w biurze celem zakupu abonamentu powinny zaplanować tylko te osoby, którym abonament się skończył. Pozostałe mogą ją odłożyć, ponieważ z uwagi za zawieszenie funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w okresie od 16 marca do 3 maja ich abonamenty oraz wykupione zastrzeżone miejsca postojowe zostały automatycznie wydłużone o 49 dni. Nie ma w tym wypadku konieczności wizyty w biurze. Dodatkowo w wielu wypadkach system pomimo wizyty nie pozwoli na wydanie abonamentu, ponieważ można go zakupić dopiero na dwa miesiące przed okresem jego ważności - czytamy na stronie Urzędu Miasta Krakowa.

ZDMK zachęca do sprawdzenia okresu ważności abonamentu – po jego automatycznym wydłużeniu. Można to sprawdzić tutaj. W przypadku wątpliwości pracownicy biura SPP proszą o kontakt telefoniczny: 12 616 71 77 lub 12 341 85 62 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30).

Źródło: UMK

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka