wtorek, 3 stycznia 2023 15:49

Kraków. Ksiądz biskup będzie kolędował razem z pasażerami w tramwaju. Znamy szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Ksiądz biskup będzie kolędował razem z pasażerami w tramwaju. Znamy szczegóły

Już w najbliższy czwartek (5 grudnia) MPK uruchomi specjalny świąteczny tramwaj. Jednym z jego pasażerów będzie ks. bp Robert Chrząszcz.

MPK SA po raz piąty zaprasza do wspólnego kolędowania w świątecznym tramwaju. Wyjątkowy pojazd będzie kursował po ulicach Krakowa już w najbliższy czwartek (5 grudnia) od 17:00 do 19:30.

– Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania w świątecznym tramwaju MPK SA, który jak co roku wyjedzie na krakowskie ulice 5 stycznia (czwartek). Będzie kursował w godzinach od ok. 17.00 do 19.30 wokół I Obwodnicy: pl. Wszystkich Świętych, ul. Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa i ul. Westerplatte oraz do Cichego Kącika. Świąteczny tramwaj MPK będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie (pierwsze miejsce, gdzie będzie można do niego wsiąść to pl. Wszystkich Świętych)

– informuje MPK i dodaje:

– W tramwaju kolędy i pastorałki będą śpiewać uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Vita" i Fundacji Leonardo. Pasażerem tego wyjątkowego tramwaju będzie także biskup pomocniczy Archidiecezji Krajowskiej – Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz. Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju krakowskiego przewoźnika zostanie zorganizowane już po raz piąty.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje