niedziela, 31 stycznia 2021 17:43

Kraków. Ksiądz wypędził wolontariuszkę WOŚP: "Wara mi stąd!"

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ksiądz wypędził wolontariuszkę WOŚP: "Wara mi stąd!"

Nagranie sprzed krakowskiej świątyni p.w. św. Szczepana w Krakowie opublikowano na Facebooku. Ksiądz zaatakował kwestującą na ulicy wolontariuszkę.

Film opublikowała Ewa Galon i momentalnie udostępniło go kilka tysięcy osób, oburzonych zachowaniem duchownego. "Wara mi stąd!" - krzyczy kapłan do młodej dziewczyny z puszką WOŚP.

Przykro zderzać się z taką reakcją... pikiety anty LGBT pod Kościołem Mariackim są ok ... plakaty teoretycznie „PRO LIFE” na mieście ... ale zbieranie na terenie miasta ... na chodniku przed kościołem ... proszę księdza ja się pytam PO CO AGRESJA ? ... czy każdy chrześcijanin wrzucający 💰💰💰 dla #wosp czyni „grzech” .. wspierajmy DOBRO ... akcje które są „namacalne” (niemal każda matka o tym wie !) I WSZYSCY MAMY MÓŻDŻEK I WOLNĄ WOLE #wspierambochce #czyniedobro #WOŚP #wielkaorkiestraświątecznejpomocy @fundacjawosp Trzymam kciuki za pełne puszki tych wolontariuszy ! Filmik zob. U @ina_callie

Opublikowany przez Ewę Galon Niedziela, 31 stycznia 2021

Warto dodać, że nie wszyscy duchowni tak podchodzą do WOŚP. Media obiegła dziś informacja księdzu Kazimierzu Klabanie z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie), który po raz kolejny na WOŚP przekazał zebrane podczas mszy pieniądze na tacę.

Z poparcie dla akcji Jurka Owsiaka słynął też ks. Jan Kaczkowski, który stworzył puckie hospicjum onkologiczne i sam zmarł na raka. "Chciałem się pochwalić serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił na vlogu w 2014 roku. – Już widzę rzeszę nadgorliwych katolików, którzy mnie w tym piekle z Jurkiem Owsiakiem umieszczają .W takim towarzystwie bardzo chętnie bym się tam znalazł

Kraków

Kraków - najnowsze informacje