wtorek, 5 stycznia 2021 10:15

Kraków. Monitoring wart 2 mln zł, którego nikt nie będzie obserwował? "To system, który da nam bezpieczeństwo" mówi Łukasz Wantuch

Autor Marzena Gitler
Kraków. Monitoring wart 2 mln zł, którego nikt nie będzie obserwował? "To system, który da nam bezpieczeństwo" mówi Łukasz Wantuch

Ten projekt jest moją obsesją - mówi o monitoringu totalnym radny Łukasz Wantuch. Na realizację projektu, o który zabiega od 2011 roku w końcu są pieniądze.

W budżecie na 2021 znalazły się aż dwa miliony złotych na monitoring, o którym mówi się w Krakowie od 2011 roku. Pomysłodawcą monitoringu totalnego - obejmujacego całą przestrzeń miejską, jest radny klubu Przyjazny Kraków, Łukasz Wantuch. Dlaczego to tak ważna inwestycja? Jak ma funkcjonować sytem i jak pogodzić prywatność, do której każdy ma prawo, z funkcjonowaniem kamer, które będą widzieć wszystko i bez przerwy? Jak ma rozwijać się monitoring i gdzie już można zobaczyć pierwsze kamery? Zobacz naszą rozmowę.

Warto dodać, że w budżecie 2021 50 tys. zostało zarezerwowane na przygotowanie dokumentacji projektowej na monitoring na cmentarzu Prądnik Czerwony, 200 tys. zł na rozbudowanie monitoringu w Szkole Podstawowej nr 113 przy ul. Stachiewicza, a 350 tys. zł na monitoring przy Zespole Szkół nr 5 na Mackiewicza.

zobacz też:

Wantuch: „Chodzi o to, by kamery objęły cały Kraków. Dosłownie cały”
Na początek na jednym z osiedli na Prądniku Czerwonym ma zostać zamontowane 150 kamer. Podkreślmy: na jednym tylko osiedlu. Docelowo cały Kraków [/informacje/krakow] – dosłownie cały – ma zostać objęty kamerami. Mają się znaleźć na każdej latarni, w każdym miejscu przestrzeni publicznej. To pomysł r…
Kraków. Najbardziej znany tygodnik dostał wypowiedzenie od Archidiecezji Krakowskiej
“Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12” - poinformował na swojej stronie Tygodnik Powszechny. Redakcja funkcjonowała w tej siedzibie od początku czyli od 76 lat.
W tych miejscach zaszczepisz się przeciw COVID w Krakowie
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492, z czego 111 w Krakowie.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje