sobota, 2 stycznia 2021 09:32

Kraków. Nie żyje Maciej Hankus, wiceprzewodniczący Dzielnicy Grzegórzki

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nie żyje Maciej Hankus, wiceprzewodniczący Dzielnicy Grzegórzki

O śmierci członka Rady Dzielnicy Grzegórzki poinformowała Edyta Kruk, radna Dzielnicy Stare Miasto. Miał 46 lat.

"Z ogromnym bólem serca piszę ten post. Dziś odszedł, przegrywając walkę z chorobą Maciej Hankus. Dla mnie kolega z Piasku, pasjonat i świetny kucharz, a dla wielu z tej grupy oddany i świetny samorządowiec. Osoba na którą można było liczyć. Serce pęka, bo rozmawialiśmy niedawno, umawiając się na dobre jedzenie. Maćku to nie tak miało być..... R.I.P" - napisała w poście, który ukazał się na jednej z krakowskich grup na Facebooku.

Maciej Hankus był rodowitym krakowianinem. Od dziewięciu lat był krakowskim radnym dzielnicowym. W Radzie Dzielnicy Grzegórzki był zastępcą przewodniczącej oraz pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Praworządności i Bezpieczeństwa, był członkiem Komisji Planowania Przestrzennego i Inwestycji, Komisji Sportu, Komisji Infrastruktury Komunalnej, Mienia, Handlu i Usług oraz Komisji Ochrony Środowiska. Był aktywnym działaczem społecznym, dla którego zawsze najważniejsze było dobro ludzi. Wielokrotnie włączał się w akcje charytatywne, aby pomóc osobom z problemami onkologicznymi i nie tylko.

Maciej Hankus zmarł po południu 1 stycznia. Miał 46 lat. Od 2019 roku walczył z nowotworem - glejakiem i zbierał na nowoczesną terapię w Niemczech. Pozostawił żonę i 5-letnią córkę.

foto: http://www1.dzielnica2.krakow.pl/

Kraków

Kraków - najnowsze informacje