niedziela, 19 lutego 2023 08:35

Kraków. Nieprzytomny, pobity mężczyzna leżał na chodniku w centrum miasta

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Nieprzytomny, pobity mężczyzna leżał na chodniku w centrum miasta

32 strażników miejskich z piątku na sobotę czuwało nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 249 wykroczeń, a w związku z tym nałożyli 162 mandaty karne, skierowali 4 wnioski do sądu, pouczyli 83 osoby.

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim, na Placu na Groblach oraz na Kazimierzu, a także przy Dworcu MDA.

Interwencje:

  • ul. św. Tomasza – udzielono pomocy pobitemu mężczyźnie, który leżał nieprzytomny na chodniku. Wezwano na miejsce pogotowie, które zabrało go do szpitala,
  • okolice Galerii Krakowskiej – ujawniono 2 osoby nieletnie w stanie nietrzeźwości, które zakupiły alkohol w pobliskim sklepie.  Całość sprawy przekazano policji,
  • ul. Grodzka/pl. Dominikański – ujawniono mężczyznę, który oddawał mocz na chodnik. Został ukarany mandatem karnym - 500 zł.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka