czwartek, 11 lutego 2021 05:01

Kraków. Nowa linia autobusowa połączy Kliny Poranne z Borkiem Fałęckim. Którędy pojedzie?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowa linia autobusowa połączy Kliny Poranne z Borkiem Fałęckim. Którędy pojedzie?

Od poniedziałku, 15 lutego zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa nr 121 z „Borku Fałęckiego” do przystanku „Kliny Poranne” na ul. Homolacsa. Przebieg trasy zapewni mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej w południowej części os. Kliny, wzmocni też wspólną trasę linii nr 151 i 451.

– Staramy się eliminować kolejne obszary miasta bez zapewnionego dostępu do komunikacji miejskiej w Krakowie. Po Bodzowie, ul. Kozienickiej czy ul. Chełmońskiego, kolejnym obszarem, gdzie uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa jest południowa część os. Kliny – informuje Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Linia pojedzie przez ulice Zawiłą, Borkowską i Forteczną.

Wspólnie z mieszkańcami tego rejonu pracownicy ZTP będą jeszcze analizować, czy trasa nie powinna przebiegać przez ulicę Zakopiańską i Judyma, po skorygowaniu progów zwalniających. Po przebudowie ul. Czerwone Maki, rozważane jest również jej wydłużenie do pętli autobusowo-tramwajowej „Czerwone Maki P+R”.

Linia ułatwi dojazd do miejsc nauki, pracy i rekreacji, a także w kierunku centrum, szczególnie tym mieszkańcom, dla których dojście niemal jednego kilometra pod górę do najbliższego przystanku było szczególnie uciążliwe.

inf. i foto: Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje